علم و دانش

با ایمپلنت مغزی نازک ‌تر از یک تار مو می توانید با ذهن خود از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید

دانشمندان یک ایمپلنت مغزی ابداع کرده‌اند که در اصل برای بیمارانی که نمی توانند از صدا یا اندام خود برای برقراری ارتباط رایانه ای استفاده کنند، طراحی شده، اما همچنین می تواند به فرد سالم اجازه بدهد تنها با قدرت ذهن خود از رسانه های اجتماعی استفاده کند. 

این تراشه دارای الکترود است و صخامت آن یک پنجم موی انسان می باشد که به آن اجازه می دهد بدون آسیب رساندن به بافت انسان با بافت سازگار شود. 

این نوار دارای الکترود است و ضخامت آن یک پنجم موی انسان است که به آن کمک می کند تا بدون آسیب رساندن به هیچ بافتی با سطح مغز سازگار شود.

جراحان برای کاشت این دستگاه، یک شکاف بسیار نازک در جمجمه ایجاد می ‌کنند. مایکل ماگر، مدیر عامل شرکت Precision به CNBC گفت این شکاف کمتر از یک میلیمتر ضخامت دارد، به این معنی که بیماران حتی برای گذاشتن آن نیازی به تراشیدن سر خود ندارند.اوافزود: این یک مزیت بزرگ در مقایسه با فناوری‌هایی است که برای مثال به برداشتن بخش قابل توجهی از جمجمه نیاز دارند.

این دستگاه با جمع‌آوری سیگنال‌های مغزی، تفسیر آنها و خروجی دستورات به دستگاه متصل به سیگنال مغزی دریافت‌شده کار می‌ کند.

از آنجایی که دانشمندان به راحتی می توانند تعداد الکترودهای روی نوار را افزایش دهند، می توان از آن برای درمان سایر بیماری های عصبی استفاده کرد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید