اخباراخبار کانادا

بایدن دوباره با وعده هایش کسب و کارهای کانادایی را تهدید می کند

به نقل از torontosun : بایدن در جریان سخنرانی اخیر خود با اظهار سخنانی، مجددا کسب و کارهای کانادایی را تهدید کرد.

برای کسانی که با بایدن آشنا هستند، نباید شنیدن چنین سخنانی عجیب باشد، او همواره رویکردهای عجیبی در قبال تجارت داشته است.

او در میان سخنان خود گفت: «من استانداردهای جدیدی را اعلام می کنم که براساس آنها باید تمام مصالح ساختمانی مورد استفاده در پروژه های زیرساختی فدرال، در آمریکا ساخته شود. به عبارت دیگر هر آنچه برای ساخت جاده ها، پل ها و بزرگراه های آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرد، از الوار و شیشه گرفته تا کابل های فیبر نوری، همگی باید در آمریکا ساخته شوند».

سوالی که بلافاصله با شنیدن این بیانیه به ذهن کانادایی ها خطور کرد این است که تجارت آزاد چیست؟ مذاکره مجدد ما و دولت ایالت متحده درباره نفتا چه نتایج ملموسی به همراه داشت؟

این اولین تلاش بایدن برای اعمال سیاست های حمایتی نیست که به صنعت کانادا آسیب می رساند؛ در سال 2021، دولت بایدن در قالب یک فصل از بودجه ایالات متحده، یارانه هنگفتی را به خریداران اتوموبیل های برقی اختصاص داد. نکته اصلی این بود که این اتوموبیل ها برای اینکه مشمول این رایانه قرار بگیرند باید تماما در ایالات متحده مونتاژ شوند، بیشتر قطعات این اتوموبیل ها و حتی باتری آنها باید در ایالات متحده ساخته شود.

دولت ترودو با حمایت دولت و صنعت انتاریو، ماه ‌ها در کاخ سفید لابی کرده بود تا سهمی در این میان داشته باشد. در پایان چند سناتور دموکرات به دلیل اینکه صنعت اتوموبیل سازی محلی آنها در این میان آسیب می دید، با این طرح مخالفت کردند و نتیجه ماه ها تلاش تیم کانادایی را از بین بردند.

این نمونه ها و ده ها نمونه مشابه نشان می دهند که دولت بایدن چندان به توافقنامه های تجارت آزاد پایبند نیست و این بیش از همه به ضرر ما است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید