اخباراخبار کانادا

باندهای خلافکار عامل افزایش بی سابقه نرخ جنایت در کانادا 

اتاوا- کانادا شاهد افزایش جرائم خشونت آمیز است. تا جایی که می توان گفت نزدیک به بیست سال پیشرفت در زمینه مبارزه با جرائم خشونت آمیز خنثی شده است. 

طبق  گزارش جدید اداره آمار کانادا، در مجموع 788 نفر در سال گذشته به قتل رسیدند و حدود یک چهارم این قتل‌ ها مربوط به باندهای سازمان یافته خلاف بود. 

طبق گزارش ماه آگوست، در حالی که جرائم مربوط به سرقت کاهش یافته، اما افزایش قابل توجهی در جرائم خشونت آمیز از جمله تجاوز، آزار و اذیت و چاقو کشی مشاهده می شود. سال گذشته افزایش 18 درصدی تجاوز جنسی و افزایش 27 درصدی جرائم ناشی از نفرت را شاهد بودیم و این تنها آمار جرائم گزارش شده به پلیس است. ونکوور شاهد افزایش جدی جرائم ناشی از نفرت نژادی بخصوص علیه آسیایی ها بوده است اما پلیس می گوید آمار واقعی به مراتب بالاتر است. 

از آنجایی که قتل به ندرت از توجه مجریان قانون کانادا دور می‌ماند، دقیق‌ ترین معیار ارزیابی جرائم خشونت آمیز است. در مجموع در سال گذشته هر یازده ساعت یک کانادایی به قتل رسید در حالی که در سال 2013 ، هر هفده ساعت یک کانادایی به قتل رسید. 

با توجه به افزایش جمعیت کانادا از سال های 1980 به اینسو، می توان گفت که سال گذشته بیشترین تعداد قتل ها در تاریخ کشور را داشت. حتی در اوج خشونت‌ ها در دهه‌ های هفتاد و هشتاد، تعداد کل قربانیان قتل در کانادا به ندرت از 700 نفر فراتر رفت. 

افزایش نرخ قتل در کانادا را می ‌توان به قتل‌ های مرتبط با باندهای خلاف نسبت داد که 23 درصد از کل قتل‌ ها و سهم قابل توجهی از مرگ‌ های ناشی از تیراندازی در این کشور را تشکیل می ‌دهند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید