اخباراخبار کانادا

بالاخره؛ قانونی شدن خانه های با چند مستاجر، در سراسر تورنتو 

تورنتو- یکی از موضوعات بحث در شهرداری تورنتو، قانونی کردن خانه های با چند مستاجر یا rooming house است. خانه هایی که هر اتاق آن بطور جداگانه به چندین نفر اجاره داده می شود. 

دو تلاش قبلی شهردار جان توری برای قانونی کردن آنها در سطح شهر شکست خورد. اما سرانجام 15 دسامبر این اتفاق افتاد و شورای شهر پیشنهاد را به عنوان گامی مهم در جهت ایجاد مسکن و محافظت از ساکنان این خانه ها، تصویب کرد. 

قانونی کردن خانه های با چند مستاجر، آنها را ایمن تر می کند. به گفته شهردار از سال 2011 به اینسو 14 نفر در آتش سوزی خانه های رومینگ غیرقانونی جان خود را از دست داده اند. توری می گوید نمی توان بدون قانونی کردن این خانه ها، آنها را تحت نظر و ایمن نگه داشت. این خانه ها در سراسر تورنتو وجود دارد، اما کارکنان شهرداری تا قبل از این نمی توانستند تعداد آنها و همچنین تعداد نفراتی که در آنها زندگی می کنند را تخمین بزنند. 

شورای شهر طرح صدور مجوز و سیستم نظارتی برای خانه های با چند مستاجر را با 18 رای موافق و 8 رای مخالف تصویب کرد. اما انتظار نمی رود که قانون جدید تا اواخر سال آینده به طور کامل اجرایی شود. زیرا نیاز به استخدام و آموزش بازرسان و راه اندازی کمپین آموزشی برای مالکین جهت مطابقت خانه ها با استانداردهای ایمنی وجود دارد. به صاحبان خانه های رومینگ موجود برای مطابقت با استانداردهای ایمنی فرصت لازم داده خواهد شد. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید