فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

بازیگر نقش فیدل کاسترو، لاتین تبار نیست؛ فیلم را تحریم کنید!

جان آلبرتو لگویزمائو (John Alberto Leguizamo) بازیگر کلمبیایی-آمریکایی؛ تصمیم به انتخاب جیمز فرانکو در نقش فیدل کاسترو را محکوم کرد و از طرفداران خواست که فیلم را به دلیل تصرف غیرقانونی در موضوع، تحریم کنند.

جان لگوئیزامو روز جمعه در اعتراض به تصرف غیرقانونی در موضوع، این انتخاب را مورد انتقاد قرار داد.

اوایل این هفته فاش شد که فرانکو 44 ساله نقش کاسترو را در پروژه مستقل آلینا از کوبا بازی خواهد کرد و لکیزامو 62 ساله روز جمعه در اینستاگرام خود در مورد انتخاب بازیگران صحبت کرد.

جان لگوئیزامو در پیج اینستاگرامش نوشت: این شرایط چطور هنوز ادامه دارد؟ چگونه هالیوود ما را کنار می ‌گذارد اما روایت‌ های ما را نیز می‌ دزدد؟

این اظهارات لگوئیزامو در صفحه ‌اش؛  بیش از 10000 لایک خورد.

وی افزود: من با فرانکو مشکلی ندارم اما او لاتین تبار نیست! سپس آنا ناوارو مجری برنامه View در زیر پست نظر داد و به لگوئیزامو گفت که در تحریم فیلم به او خواهد پیوست.

ناوارو نوشت: من می‌ خواهم فکر کنم هیچ بازیگر لاتینی که ارزشش را داشته باشد، برای بازی کردن و تمجید از یک دیکتاتور قاتل که شش دهه مردم کوبا را به وحشت انداخته، ثبت نام نکند. به هر دو دلیلی که شما بیان کردید، من به شما در تحریم می ‌پیوندم.

میا ماسترو 47 ساله که نقش ناتالیا رووئلتا، معشوقه سابق کاسترو را بازی می ‌کند، نیز به بازیگران می پیوندد.

فیلمبرداری این فیلم از 15 آگوست در شهرهای کارتاخنا و بوگوتا کلمبیا آغاز خواهد شد.

تهیه کنندگان گفتند که شباهت فرانکو به کاسترو عاملی برای انتخاب این نقش بوده است.

تهیه کننده جان مارتینز اوفلان گفت: پیدا کردن و متقاعد کردن جیمز فرانکو برای ایفای نقش کاسترو، یک فرایند سرگرم کننده و چالش برانگیز بود و کار مشترک جهانی بوده، زیرا دستور اصلی کارگردان ما این بود که بازیگری را پیدا کنیم که از نظر فیزیکی و ظاهری به فیدل کاسترو نزدیک باشد. شباهت به کاسترو، همراه با پیدا کردن کسی که آلینا فرناندز قویا آن را تایید کند، هدف ما بود. برای رسیدن به چنین ظاهر سختی برای بازیگری، از شجره نامه باستانی فیدل کاسترو، به‌ عنوان قطب‌ نمای کانونی‌ مان استفاده کردیم و سپس کل فهرست بازیگران با ریشه لاتین در هالیوود را بررسی کردیم تا فردی را پیدا کنیم که ساختار چهره مشابهی با کاسترو دارد.

اوفلان گفت که پس از یک جستجوی جامع از طریق چشم شجره نامه اسپانیایی و پرتغالی که گالیسی ها داشتند، مشخص شد که فرانکو نزدیک ‌ترین شکل چهره را نسبت به بازیگران دارد، به این معنی که تمرکز بر روی او خواهد بود. برای ایجاد لهجه شخصیت، او و ما یک بازی خیره کننده روی صفحه نمایش خواهیم داشت تا مخاطبان را مجذوب خود کند و داستان را با یکپارچگی بصری واقعی زنده کند.

.

 

اوفلان ادامه داد: تمرکز این پروژه، تولید یک قطعه هنری از تاریخ مدرن اسپانیایی تبار است، با چشم‌ اندازی برای پروژه که واقعا فراگیر باشد، از طریق متحد کردن بازیگران و خلاقان از ریشه‌ های لاتین دورگه از ایالات متحده، آمریکای لاتین یا سایر مناطق جهان.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید