اخباراخبار کانادا

بازگشت خریداران به بازار مسکن و کاهش لیستینگ ها، رقابت را داغ تر کرده است! 

تورنتو- علیرغم افزایش نرخ بهره در مقایسه با سال گذشته، خریداران و همچنین جنگ قیمت ها به بازار املاک GTA  بازگشته اند. اما لیستینگ های جدید به بازار وارد نشده اند و این برخی از مشاوران املاک را نگران کرده که قیمت ها ممکن است بار دیگر به طرز ناخوشایندی افزایش یابند. 

ساندرا شفیلد از Royal LePage، یکشنبه گذشته هفت ملک (از East York  تا Junction) به خریداران احتمالی نشان داد. تا روز دوشنبه، شش ملک با دریافت 4 تا 17 پیشنهاد خرید، فروخته شدند. 

این فقط در شهر تورنتو اتفاق نیفتاده و نیومارکت و میسی ساگا نیز شاهد سطح مشابهی از نقل و انتقالات هستند. شفیلد گفت: اگر این اتفاق در حالی که نرخ بهره بالا می باشد رخ می دهد، وقتی نرخ ها پایین بیایند، چه خواهد شد؟ 

کریستوفر الکساندر، مدیرRe/MAX  کانادا، گفت تقاضای رو به رشد و عرضه کم، جنگ قیمت را دوباره به راه انداخته است.  الکساندر افزود خریدارانی که با هزینه ‌های وام بالاتر سازگار شده ‌اند به بازار بازگشته ‌اند، اما مالکان تمایلی به فروش ندارند، زیرا جایی برای رفتن وجود ندارد. 

الکساندر از جمله کسانی است که انتظار داشت بهار امسال لیستینگ ها بیشتر شوند، زیرا بسیاری از صاحبان خانه ها با افزایش بی سابقه نرخ بهره و اقساط وام مسکن، دست و پنجه نرم می کنند.  اما اینگونه نشد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید