اخباراخبار جهان

بازگشت توریست های چینی برای اقتصاد جهانی به چه معناست؟

قبل از شروع همه گیری، چین یکی از بزرگترین منابع مسافران بین‌المللی در سطح جهان بود. به عنوان مثال حدود 155 میلیون گردشگر چینی در سال 2019، بیش از یک چهارم تریلیون دلار در خارج از مرزهای خود خرج کردند.

این ارقام در سه سال گذشته به شدت کاهش یافت، زیرا این کشور در این مدت مرزهای خود را بسته بود، اما قرار است از روز یکشنبه مرزهایش را مجددا باز کند. این به معنی افزایش میلیون ها نفر گردشگر در سطح جهانی است که باعث افزایش امیدها برای رونق مجدد صنعت هتل داری شده است.

تحلیلگران معتقدند که اگرچه ممکن است سفرهای بین‌المللی فورا به سطح قبل از همه‌گیری باز نگردند، اما در سال 2023 قطعا رونقی در این زمینه مشاهده خواهیم کرد.

طبق گفته استیو ساکسون نماینده شرکت مکینزی در شنژن، چین در سال 2019 به طور متوسط ماهانه حدود 12 میلیون مسافر هوایی خروجی داشته است، اما این رقم در طول همه گیری 95 درصد کاهش یافته است. او پیش ‌بینی می‌کند که این رقم تا تابستان به حدود 6 میلیون مسافر در ماه برسد.

این خبر خوبی برای اقتصادهای آسیب دیده از همه گیری است.

تحلیلگران گلدمن ساکس می ‌گویند: «ما تخمین می‌ زنیم که اگر واردات خدمات مسافرتی چین به سطح سال ۲۰۱۹ بازگردد، کشورهایی هنگ‌ کنگ، تایلند، ویتنام و سنگاپور بیشترین سود را ببرند».

این در حالی است که هنوز برخی از دولت ها محتاطانه با پذیرش توریست های چینی برخورد می کنند. زیرا تاکنون نزدیک به دوازده کشور، از جمله ایالات متحده، آلمان، فرانسه، کانادا، ژاپن، استرالیا و کره جنوبی آزمایش کووید 19 را اجباری کرده اند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید