مقالاتمقالات اجتماعی

بازدید گرسنگان جدید از بانک های مواد غذایی در برخی شهرها سه برابر شده است

به گفته مدیرعامل بانک دیلی برید فود، افزایش قیمت مواد غذایی منجر به بازدید سه برابر کانادایی ها از بانک های مواد غذایی در برخی مناطق شده است. نیل هترینگتون گفت که تورنتو نزدیک به 100,000 بازدیدکننده داشته که در مقایسه با 60,000 نفری که قبل از همه گیری به خدمات آن دسترسی داشتند، شاهد افزایش بوده است. او گفت که این تعداد به حدود 225,000 مراجعه کننده در ماه افزایش می یابد. مردم به مواد غذایی نیاز دارند و ما باید کاری برای آن انجام دهیم. سایر قلمروها، از جمله شارلوت تاون و کلگری، نیز شاهد افزایش چشمگیری بوده اند. قیمت مواد غذایی در سراسر کانادا به شدت افزایش یافته است، به طوری که آمار کانادا از آوریل سال گذشته 9.7 درصد افزایش را نشان می دهد. در همین حال، تورم به بالاترین حد در سه دهه گذشته، یعنی به 6.8 درصد رسیده است.

هترینگتون افزود: ما به عنوان یک کشور متعهد شدیم که فقر را تا سال 2030 تا 50 درصد کاهش دهیم. اما، متاسفانه، در مسیری قرار نداریم که بتوانیم این کار را انجام دهیم و تورم حاضر نیز این وضعیت را تشدید کرده است. گزارش قیمت غذای کانادا در سال 2022 نشان می ‌دهد که یک خانواده چهار نفره بیش از 1000 دلار در سال جاری برای غذا می‌ پردازد. رابطه ما با غذا در حال تغییر است و بودجه غذایی ما نیز تغییر خواهد کرد.

اعتقاد بر این است که استان های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، انتاریو و ساسکاچوان بیشترین آسیب را از این جهت دیده اند. آلیسا گرهارت، تحلیلگر گزارش، گفت که کووید-19 هنوز اینجاست. زنجیره تامین مواد غذایی همچنان با هزینه های بهداشتی و PPE، هزینه های حمل و نقل بالا و کاهش ظرفیت حمل و نقل دریایی و کاهش کارایی و اختلالات ناشی از تعطیلی دست و پنجه نرم می کند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید