اخباراخبار کانادا

بازداشت یک زن به اتهام خرابکاری و چسباندن خود به نشان نمادین تورنتو در دان تاون

تورنتو- لورا سالیوان، یکی از اعضای گروه مبارزه با تغییرات آب و هوایی کانادا به نام On2Ottawa، صبح روز سه شنبه 8 آگوست به اتهام  اسپری کردن رنگ صورتی و چسباندن خود به پایه بتنی نشان نمادین بازداشت شد. او قبل از این یک ویدیوی سه دقیقه ای را منتشر و دلیل این اقدام خود را توضیح داده بود. 

سالیوان گفت: فردا قرار است نشان نمادین تورنتو را با رنگ قابل شستشوی صورتی اسپری کنم و خودم را به پایه بتنی آن بچسبانم. بسیاری از مردم ممکن است به این دلیل از من متنفر شوند. می دانم اینگونه حملات به آثار هنری جنجال ساز است، اما دقیقا به همین دلیل چنین کارهایی را انجام می دهیم. 

سالیوان سپس توضیح داد که برای جلب توجهات به عدم اقدام دولت در مورد بحران آب و هوایی، این حرکت اعتراضی را انجام می دهد. 

وی افزود: ما مسوول این آتش سوزی ها هستیم. دولت کانادا وضعیت اضطراری آب و هوایی اعلام کرده است، اما همچنان به حمایت از صنعت سوخت فسیلی ادامه می دهد. هیچ اقدام معنادار واقعی در مورد تغییرات آب و هوایی انجام نمی شود. صحبت از مرگ و زندگی است، می دانم تابلوی مورد علاقه شما را صورتی می کنم، اما قول می دهم که قابل شستشو است؛ برای مواجهه با هر عواقبی آماده هستم. ممکن است یک یا دو شب در زندان بمانم. اما این بهای بسیار کمی برای جلب توجهات مردم و دولت ها به این بحران شدید است. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید