اخباراخبار کانادا

بازداشت کلاهبردار ملقب به سلطان کریپتو و همدست اش در تورنتو

به گفته پلیس ناحیه دورهام، ایدن پلترسکی 25 ساله، کریپتو کینگ خودخوانده و یکی از همدستانش به نام کالین مورفی 27 ساله، دستگیر و با اتهام کلاهبرداری بالای 5 هزار دلار و پولشوئی عواید حاصل از جرم، روبرو شدند.  

پلیس در بیانیه خبری چهارشنبه 15 ماه مه اعلام کرد این دو مرد پس از تحقیقات 16 ماهه با کد رمز Project Swan بازداشت شدند. پلیس دورهام در  جولای 2022 پس از دریافت شکایات متعدد از قربانیان کلاهبرداری از طریق سرمایه گذاری در ارز دیجیتال، تحقیقات خود را آغاز کرد. 

پلیس در طول تحقیقات از وجود مردی دیگر به نام مورفی مطلع شد. پلیس ادعا می کند که برخی از قربانیان تحت شرایط مشابه، مبلغ بالایی پول به مورفی دادند تا از جانب آنها سرمایه گذاری کند. 

اکنون بیش از یک سال و نیم است که سرمایه گذاران پلترسکی در تلاش هستند بیش از 40 میلیون دلاری که به او داده اند را ردیابی کرده و پس بگیرند. 

تحقیقات نشان داد پلترسکی تنها حدود دو درصد از سرمایه های دریافته شده را سرمایه گذاری کرده بود و نزدیک به 16 میلیون دلار را برای خود، از جمله برای اجاره جت شخصی، رفتن به تعطیلات، خرید اتومبیل های لوکس و اجاره یک عمارت در کنار دریاچه، قبل از اعلام ورشکستگی خرج کرده بود.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید