اخباراخبار جهان

بازداشت صاحبان ایرانی مهدکودک کالیفرنیا در ارتباط با غرق شدن 2 کودک نوپا در استخر 

به گزارش دادستانی منطقه سانتار کلارا ، شهین قبله شناس 64 ساله و دخترش نینا فتحی زاده 31 ساله پس از غرق شدن دو کودک نوپا در استخر مهدکودک خانگی آنها به نام Happy Happy Daycare  بازداشت شده اند. 

طبق گزارش دادستانی، قبله شناس صبح دوم اکتبر چهار کودک نوپا را در مهدکودک خانگی اش، تحت مراقبت دخترش رها کرد. نینا فتحی زاده در حالی که یکی از کودکان در گهواره و سه کودک دیگر در حیاط پشتی- بدون نظارت و دور از دید- قرار داشتند مشغول تهیه صبحانه بود.

فتحی زاده چند دقیقه بعد یکی از کودکان را شناور روی آب پیدا کرد و برای احیاء او تلاش کرد. برادر او، دو کودک خردسال دیگر را بیهوش در قسمت عمیق استخر پیدا کرد. هر سه کودک به بیمارستان محلی منتقل شدند اما تلاش پزشکان برای نجات پیتون کاب و لیلیان حنان بی نتیجه بود. وضعیت کودک سوم وخیم گزارش شد، اما اکنون انتظار بهبودی کامل وی می رود. 

به گفته پلیس، فتحی زاده و قبله شناس 13 اکتبر خود را به پلیس سن خوزه تسلیم کردند. نامبردگان اوایل دسامبر محاکمه خواهند شد. 

مهد کودک مورد اشاره در ژآنویه 2021 مجوز دریافت کرد. بازرسان وزارت خدمات اجتماعی از آن زمان به اینسو حداقل هشت بار از محل بازدید کرده و به مدیران مهد توصیه کردند حصار دور استخر را تنظیم کنند• در ژانویه 2023 این مهد کودک سه اخطاریه دریافت کرد، اما در بازرسی جون سال جاری تخلفی مشاهده نشد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید