اخباراخبار کانادا

بازداشت زن نژادپرست، هفت ماه پس از قتل عمد یک زن بومی 

سانی کی وایت 28 ساله، معتقد به برتری نژاد سفید که نام فرزندانش را آرین (آریایی) و نیشن (ملت) گذاشته است، در ساعات اولیه 31 مارچ، هنگام رانندگی در امتداد بزرگراه 94 در مونتانا – آمریکا با میکا وست ولف 22 ساله برخورد کرد و او را به قتل رساند. 

این قتل، بی توجهی پلیس به شواهد و مدارک و نحوه رسیدگی به پرونده، اعتراض گسترده جامعه بومیان را در پی داشت.

سرانجام پس از هفت ماه مبارزه خستگی ناپذیر خانواده وست ولف، وایت به اتهام ارتکاب پنج جرم، از جمله قتل با وسیله نقلیه، بازداشت شد. 

کاریسا هوی رانر، مادر میکا گفت: از شنیدن این خبر خوشحال شدم. اما هنوز در شوک هستم زیرا امید اندکی داشتم. 

میکا و برادرش شب واقعه از یک بار در شهرستان رالی به خانه باز می گشتند که میکا به گمان اینکه تلفن اش را در بار جا گذاشته، متوقف شد و به تنهایی سمت آن بازگشت. 

جسد میکا ساعت 4:15 دقیقه صبح 31 مارچ کنار جاده پیدا شد. در کنار جسد، بقایای بدنه اتومبیلی که با او برخورد کرده بود، وجود داشت، ساعتی بعد، یکی از معاونان پلیس محلی وایت را در یک کادیلاک اسکالید طلایی مد 2008 که در قسمت جلو دچار آسیب دیدگی شده بود، دید. وایت نزد پلیس ادعا کرد با یک آهو برخورد کرده و به راه خود رفته بود. وی گفت فرزندانش آرین 4 ساله و نیشن 2 ساله در زمان تصادف در اتومبیل بودند و او در حال گذاشتن شیشه شیر به دهان نیشن، با آهو برخورد کرده بود. وایت همچنین استفاده از الکل و مواد مخدر را رد کرد. 

او در ابتدا به دو اتهام به خطر انداختن جان کودکان دستگیر شد، اما بررسی داده های تلفن همراه، وایت را حوالی ساعت 3 صبح واقعه نزدیک صحنه تصادف قرار داد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید