اخباراخبار جهان

بازداشت زن آمریکایی به جرم غذا دادن به افراد بی خانمان 

نورما تورنتون 78 ساله، از کودکی می دانست که کمک کردن به مردم مهم است. او می گوید: اگر بتوانید حتی برای یک دقیقه زندگی فردی دیگر را بهتر کنید، معجزه کرده اید. این را از مادر بزرگ ام آموختم. 

تورنتون بهیچوجه آمادگی اتفاقی که در یکی از پارک های شهر Bullhead آریزونا رخ داد را نداشت. او مانند همیشه مشغول توزیع غذای خانگی به نیازمندان بود که متوجه توقف اتومبیل پلیس در نزدیکی اش شد. دیدن پلیس در پارک غیرعادی نبود، بنابراین تعجب نکرد. شوک زمانی بود که گفته شد به دلیل نقض مقررات توزیع غذا در پارک، بازداشت می شود. بعد از انتقال تورنتون به قرارگاه پلیس، انگشت نگاری و تفهیم اتهام، از او خواسته شد در تاریخ معین در دادگاه حاضر شود. تورنتون می گوید: درست مثل جنایتکاران با من رفتار شد… 

نامبرده در نهایت با 750 دلار جریمه نقدی و چهار ماه حبس روبرو شد. او قصد دارد با کمک یک موسسه حقوقی غیرانتفاعی، به دلیل نقض حقوق بشر از مقامات شهر شکایت کند. 

تورنتون که سال ها در صنعت رستورانداری کار کرده به درخواست یکی از دوستانش شروع به توزیع غذا در پارک کرد. وی می گوید: سال هاست که غذایم را با نیازمندان به اشتراک می گذارم و همیشه غذایی به سرو می کنم که برای فرزندان خودم آماده می کنم. 

شهرداری در دفاع از خود می گوید مردم بایستی کمک های خود به بی خانمانان، از جمله غذا دادن به آنها را در پناهگاه های اختصاصی انجام بدهند. شهرداری همچنین می گوید به درخواست خانواده هایی که می خواهند آزادانه و در امنیت از پارک استفاده کنند، این مصوبه را به اجرا گذاشته است.

تورنتون ناامید نشده و همچنان غذای خانگی بین نیازمندان توزیع می کند. اما محل آن را از پارک به خیابان تغییر داده است. او می گوید هدف اش کمک به زنده ماندن انسان هاست و نه ترویج بی خانمانی و امیدوار است با به اشتراک گذاشتن داستان خود، الهام بخش افراد دیگر برای کمک به نیازمندان باشد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید