اخباراخبار جهان

بازداشت جوان 26 ساله به اتهام کلاهبرداری 300 هزار دلاری از Home Depot 

آمریکا- پلیس می گوید یک مرد اهل کنتیکت با ورود به شعب فروشگاه در چندین ایالت، برداشتن درب های گران قیمت و سپس بازگرداندن آنها بدون رسید، نزدیک 300 هزار دلار اعتبار از Home Depot دریافت کرده است. 

آلکساندر انریکه کاستا موتا، از وست هارتفورد-کنتیکت، پس از اینکه در دادگاه فدرال رود آیلند اتهام کلاهبرداری را پذیرفت، بدون وثیقه تحت بازداشت می باشد. 

دادستان در مدارک ارائه شده به دادگاه ادعا می کند که متهم با لباس پیمانکاران ساختمانی وارد فروشگاه ها شده و چند درب به ارزش صدها دلار را روی یک گاری بار می کرد.

و آنها را به بخش خدمات مشتری می برد و بدون ارائه رسید بر می گرداند. فروشگاه نیز اعتباری معادل قیمت درب ها را به شکل کارت های خرید به او ارائه می کرد که می توانست در فروشگاه های دیگر خرج کند. 

دادستان همچنین گفت اگر درخواست عودت کالا رد می شد، متهم بدون پرداخت پول درب ها را بیرون می برد تا شانس اش را در فروشگاهی دیگر امتحان کند. 

فروشگاه های Home Depot در رود آیلند، کنتیکت، ماساچوست، مین، مریلند، پنسیلوانیا، نیویورک و نیوجرسی در اسناد دادگاه ذکر شده اند. به گفته دادستان کوستا-موتا حدود 370 اعتبار فروشگاهی تقلبی بین جون 2021 تا فوریه 2022 دریافت کرد. 

خط مشی Home Depot این است که به مشتریان اجازه می دهد اقلام را بدون رسید بازگردانند، اما این فروشگاه زنجیره ای ادعا می کند دارای تدابیری برای جلوگیری از کلاهبرداری و سوء استفاده است. از جمله درخواست کارت شناسایی معتبر عکسدار از فرد و استفاده از سیستم تایید برگشت ها.  

سوابق دادگاه نشان می دهد که متهم ظاهرا یک بار از گواهینامه رانندگی خودش و  سپس از چندین گواهینامه تقلبی با نام های دیگر، استفاده کرده بود. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید