اخباراخبار کانادا

بازار مسکن کانادا به آرامی جان می گیرد؛ اما قیمت ها در تورنتو کاهش یافته است

کانادا- افزایش نرخ بهره و هزینه‌ های زندگی به طور کلی باعث رکود بازار مسکن، هم از نظر خرید و فروش و هم میانگین قیمت شده است. 

با اینکه تورنتو همچنان مقرون به صرفه نیست، اما طبق آخرین گزارش انجمن املاک و مستغلات کانادا (CREA)، قیمت ها بسیار پایین تر از اپریل 2022 است. 

طبق این گزارش، تقاضا از سوی خریداران بالقوه به طور پیوسته و با نرخی بالاتر از میزان عرضه در حال افزایش است. اگرچه آمار فروش در اپریل 19 درصد کمتر از زمان مشابه سال گذشته بود، اما نسبت به ماه قبل 11.3 درصد افزایش داشت که قابل توجه محسوب می شود. 

در همین حال، تعداد لیستینگ های جدید در پایین ترین حد خود طی 20 سال گذشته باقی مانده و تنها 1.6 درصد نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است. 

همانطور که گفته شد علیرغم بهبود تدریجی، قیمت ها در بسیاری از شهرهای بزرگ نسبت به سال گذشته کاهش یافته اند. در تورنتو، میانگین قیمت خانه در ماه گذشته 8.3 درصد کمتر از اپریل 2022 بود. با این حال این شهر همچنان با میانگین قیمت 1 میلیون و 102 هزار و 749 دلار، بعد از ونکوور با میانگین قیمت 1 میلیون و 241 هزار و 317 دلار، در کانادا پیشتاز است. 

طی چند ماه گذشته، نشانه‌ هایی مبنی بر گرم شدن بازارهای مسکن مشاهده شده  و تقاضا بار دیگر از عرضه پیشی گرفته است. 

نسبت فروش به لیستینگ های جدید در سراسر کشور اکنون 70.2 درصد است، در حالی که در ماه مارچ 64.1 درصد بود.  علیرغم افزایش فعالیت فروش، افت قیمت قابل توجه نه تنها در تورنتو، بلکه در شهرهای اطراف GTA وجود دارد. برای مثال قیمت ها در ویندزور-اسکس نسبت به سال گذشته 16.5 درصد؛ در سنت کاترینز 14.2 درصد؛ در سنت توماس 13.5 درصد؛ همیلتون-برلینگتون 11.2 درصد و کیچنر-واترلو 11 درصد افت کرده اند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید