اخباراخبار کانادا

بازار مسکن تورنتو دوباره رقابتی شد؛ انتظار بدتر شدن اوضاع را داشته باشید

به نظر می رسد مردم با شور و نشاط به بازار مسکن تورنتو بازگشته اند. طبق آمار جدید هیئت املاک منطقه ای تورنتو (TRREB)، خریداران بالقوه سال نو را با اشتیاق آغاز کرده اند. زیرا میزان فروش در سراسر GTA در ژانویه امسال، 37 درصد در مقایسه با ژانویه 2023 افزایش داشت. 

این ارقام همچنین نشاندهنده جهش 22.9 درصدی فروش نسبت به ماه دسامبر است. خوشبختانه افزایش فعالیت در ماه گذشته منجر به جهش فوری قیمت ها – حداقل فعلا – نشده است. میانگین قیمت خانه در GTA در حال حاضر 1 میلیون و 26 هزار و 703 دلار است که حدود یک درصد کمتر از زمان مشابه در سال گذشته و 5.4 درصد پایین تر از دسامبر 2023 است. 

اما TRREB تاکید دارد شرایط بازار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل،  بخصوص با کاهش هزینه های وام گیری در سال 2024 ، افزایش تقاضا و محدود بودن عرضه، بطور بالقوه به سوی رشد مجدد قیمت ها در بهار حرکت می کند.

با توجه به رونق گرفتن بازار، خرید خانه به دلیل نرخ های بهره بالا، افزایش مالیات بر دارایی و عدم اطمینان بازار، برای بسیاری از خریداران بالقوه آروزیی دست نیافتنی است. یک خانوار برای خرید خانه بسیار معمولی در تورنتو با نرخ های فعلی، به حدود 218 هزار دلار درآمد سالانه نیازمند است. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید