املاک و مسکنمقالات

بازار مسکن تورنتو در بهار چگونه خواهد بود؟ 

به نقل از The star : به گفته کارشناسان، بازار مسکن تورنتو در بهار امسال مانند سال های قبل رشدی قابل توجه را تجربه نخواهد کرد. با این وجود انتظار می رود تورنتو شاهد افزایش فروش 20 درصدی باشد؛ تکمیل تعداد زیادی از آپارتمان های نوساز بخش قابل توجهی از این رشد را به خود اختصاص می دهد.

طبق گزارش هیئت املاک منطقه ای تورنتو، فروش املاک در کلانشهر تورنتو در ژانویه 2023 در مقایسه با مدت زمانی مشابه در سال گذشته تقریبا 45 درصد کاهش یافته است؛ میانگین قیمت فروش نیز در همین دوره زمانی کاهش 16 درصدی را تجربه کرده است.

بن رابیدوکس، بنیانگذار Edge Realty Analyticsکه یک شرکت اطلاعاتی در زمینه املاک و مستغلات است درباره شرایط پیش روی این بازار گفت: «فروش خانه در تورنتو و سراسر انتاریو از دهه 1990 به این طرف هرگز تا این اندازه پایین نبوده است، از این رو کاملا قابل انتظار است که تقاصا نیز پایین باشد. اما براساس تحلیل های ما فروش افزایش خواهد یافت».

او پیش ‌بینی می ‌کند که در فصل بهار فروش املاک در تورنتو 20 درصد افزایش یابد. اما حتی این افزایش نیز نمی تواند بازار املاک تورنتو را به دوران اوج خود بازگرداند. 

جان پاسالیس، رئیس کارگزاری املاک و مستغلات Realosophy نیز درباره این افزایش گفت: «در بهار علاوه افزایش تعداد ملک های شخصی فروشی، تعداد زیادی آپارتمان جدید تکمیل می شوند و به بازار عرضه خواهند شد. این موضوع نیز به افزایش عرضه در بازار کمک خواهد کرد.

موضوع دیگری که به افزایش عرضه در بازار کمک خواهد کرد، افزایش تعداد سرمایه گذارانی است که به دلیل عدم توانایی پرداخت قسط واحدهای آپارتمانی خود، آنها را برای فروش عرضه می کنند زیرا افزایش نرخ بهره باعث شده که این افراد نتوانند قسط های وام مسکن خود را با اجاره پوشش دهند».

پاسالیس در ادامه گفت، اگر تعداد املاک عرضه شده به این دلایل افزایش یابد، التهاب بازار تا حد زیادی از بین می رود. زیرا شرایط بازار در حال حاضر به دلیل عرضه محدود به شدت رقابتی است. در این صورت تعداد پیشنهاد دهندگان برای خانه ها کاهش می یابد و در نتیجه فشار بر خریداران کمتر می شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید