اخباراخبار کانادا

این نوجوان 16 ساله جوانترین فارغ التحصیل دانشگاه تورنتو از سال 1979 به اینسو

 

هونسیوک منندز، اهل اکوادور، به سختی به سنی رسیده که بتواند گواهینامه رانندگی بگیرد، اما در عین حال جوان ترین فارغ التحصیل دانشکده هنر و علوم این دانشگاه از سال 1979 – سالی که دانشگاه شروع به ردیابی چنین داده هایی نمود – می باشد. 

یادآور می شود که یک نوجوان 16 ساله دیگر به نام ویویان زی، در سال 2021 فارغ التحصیل شد، اما گویا منندز کمی جوان تر است. منندز مدرک تخصصی فیزیک را برای ادامه تحصیل در رشته ریاضی کسب کرده است.

او در گفتگو با خبرنگار CP24 گفت علاقه اش به علوم از کودکی شروع شد. او به اتفاق مادرش که به عنوان مهندس کار می کرد، سفرهای زیادی داشت و دائما با کتاب های ریاضی، پازل، دایره المعارف و اطلس ها احاطه شده بود. او افزود: از کودکی مجذوب فیلم های آموزشی، وب سایت ها، اپلیکیشن ها و رفتن به موزه و شرکت در جشنواره های علمی بودم. 

منندز بین یک تا دو سالگی خواندن را شروع کرد و در چهار سالگی وارد دبستان شده و به برنامه نویسی و روباتیک علامند شد. او در کلاس های پیشرفته مرکز جوانان با استعداد دانشگاه جان هاپکینز شرکت کرد، در 10 سالگی وارد کلاس 11 دبیرستان شد و در 12 سالگی  از دبیرستان با برنامه بین المللی IB فارغ التحصیل شد. 

منندز از آن زمان به کوانتوم علاقمند شد و علاقه اش به تحقیقات در زمینه فیزیک را تقویت کرد. او قبل از انتخاب دانشگاه تورنتو، از 12 دانشگاه معتبر جهان نیز پذیرش گرفته بود. 

منندز قصد دارد به تحصیلات عالی و تحقیق در مورد اطلاعات کوانتومی و فیزیک با انرژی بالا ادامه دهد. او یک بورسیه تحصیلی کامل از اتحادیه اروپا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته فیزیک با تمرکز بر علوم و فناوری کوانتومی دریافت کرده است.

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید