اخباراخبار کانادا

این مادربزرگ کانادایی 70 ساعت در هفته کار می کند تا صورتحساب هایش را بپردازد

کلی یانگ ساکن نیوفاندلند و لابرادور با شوخ طبعی و خوش بینی با مشکلات اقتصادی پس از پاندمی کنار می آید، حتی با اینکه مجبور است 70 ساعت در هفته در دو شغل اداری و خدمات رسانی کار کند تا  بتواند سطح زندگی خود را حفظ کند. 

یانگ در گروه رو به رشدی از کانادایی ها قرار دارد که برای تامین هزینه های ضروری زندگی، در چندین شغل کار می کنند. طبق گزارش ماه آگوست اداره آمار کانادا، یک نفر از هر سه کانادایی در بیش از یک شغل کار می کنند تا هزینه غذا و سرپناه را تامین کنند. این نسبت در چهار سال قبل، یک به 5 نفر بود. 

نظرسنجی آباکوس دیتا از 500 پاسخ دهنده در نیوفاندلند و لابرادور نشان داد 77 درصد از پاسخ دهندگان از چک حقوق به چک حقوق زندگی می کنند و بدهکار می باشند. قیمت ها در این استان 4.1 درصد گران تر از پاییز سال گذشته و 25 درصد گران تر از یک دهه قبل می باشند. 

یانگ می گوید: این روزها تنها چیزی که به آن فکر می کنید، هزینه های زندگی و ناکافی بودن درآمد است. مجبور شدم شغل دوم پیدا کنم تا بتوانم صورتحساب هایم را بپردازم. 

یانگ آخر هفته ها و عصرها در عرصه خدمات رسانی فعالیت می کند. 

کارشناسان در مورد فرسودگی شغلی هشدار داده و می گویند کار بیش از حد منجر به استرس در خانواده ها و افزایش تنش و نرخ طلاق می شود، زیرا زمان اندکی برای برقرار ارتباط با اعضای خانواده باقی می ماند. 

برای یانگ و همسرش زمانی برای استراحت باقی نمی ماند. یکشنبه ها که قبلا با استراحت سپری می شد، اکنون با کارهای روزمره مانند پخت و پز و لاندری سپری می شود. 

یانگ که هرگز گمان نمی کرد در اواسط 50 سالگی دو شغله باشد، می گوید دخترش هم دو شغل دارد. او می افزاید: هزینه های زندگی آنقدر بالاست که بچه ها این روزها زندگی نمی کنند، بلکه برای زنده ماندن تلاش می کنند! 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید