اخباراخبار کانادا

این طراح کانادایی، زباله را به لباس های زیبا تبدیل می کند!

تورنتو- از هم اکنون تا 18 جون می توانید کلکسیون منحصربفرد پادینا بوندار را در Textile Museum of Canada ببینید و با رویکرد خلاقانه او در قبال زباله های پلاستیکی آشنا شوید. 

این طراح برنده جایزه، در اولین نمایشگاه انفرادی که تحت عنوان Refuse برپا شده، لباس های ساخته شده با زباله پلاستیکی را به نمایش گذاشته است.

به محض ورود به نمایشگاه، از شما دعوت می شود تا یک تجربه لمسی داشته باشید.  کاری که درک شما از زباله های پلاستیکی یکبار مصرف را زیر سوال می برد. نمایشگاه شما را از کنار انبوهی از کیسه های زباله پلاستیکی که با تزئینات رمانتیک احاطه شده اند، می برد. سپس از میان لباس های زیبایی که از سقف آویزان شده اند می گذرید و تشویق می شوید آنها را لمس کنید. در بسیاری از موارد، خواهید دید که مواد به کار رفته به طرز شگفت انگیزی نرم و لطیف می باشند. 

بوندار ابزارهایی که می توانند پلاستیک های یکبار مصرف را به نخ تبدیل کنند را با تکنیک های نساجی سنتی ادغام و به کار گرفته است. او امیدوار است که طراحان دیگر نیز راه‌ های ابتکاری برای بازیافت زباله بیابند.

بوندار از 12 سالگی خیاطی و طراحی لباس را آغاز کرد. او در دانشگاه متروپولیتن تورنتو به تحصیل در رشته مد پرداخت و در سال 2016 طرح های خود را به نمایش گذاشت. بوندار برای دستیابی به یک فرایند طراحی و تولید پایدارتر به نیو یورک رفت تا در رشته کارشناسی ارشد هنرهای زیبا ادامه تحصیل بدهد. بد نیست بدانید پادینا شخصا قیچی و دستکش برداشت و سراغ زباله دانی رفت تا قطعات مورد نظرش را بیابد. 

نمایشگاه بوندار تا 18 جون دایر است. ورودی 15 دلار برای بزرگسالان و 6 دلار برای دانش آموزان می باشد. ورود کودکان زیر پنج سال رایگان است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید