اخباراخبار کانادا

این شیرین کننده کم کالری با حمله قلبی و سکته مغزی مرتبط است

یک شیرین کننده کم کالری به نام زایلیتول که در بسیاری از خوراکی ها و محصولات مصرفی مانند آدامس و خمیردندان استفاده می شود، ممکن است با افزایش دو برابر خطر حمله قلبی، سکته مغزی و مرگ در افرادی که بالاترین میزان آن را مصرف می کنند، مرتبط باشد. 

زایلیتول کربوهیدراتی است که به طور طبیعی در غذاهایی مانند گل کلم، بادمجان، کاهو، قارچ، اسفناج، آلو، تمشک و توت فرنگی یافت می شود. با این حال، مقدار آن در چنین منابع طبیعی بسیار ناچیز است. با این حال، زایلیتول برای استفاده تجاری از ذرت، درختان توس یا باکتری های دستکاری شده ژنتیکی ساخته می شود.

دکتر استنلی هازن، نویسنده ارشد این مطالعه، مدیر مرکز تشخیص و پیشگیری قلبی عروقی در کلینیک کلیولند لرنر، گفت: ما به داوطلبان سالم یک نوشیدنی معمولی با زایلیتول دادیم تا ببینیم سطح شکر و گلوکز چقدر بالا می ‌رود. این میزان 1000 برابر افزایش یافت. هازن افزود: وقتی شکر می خورید، سطح گلوکز شما ممکن است 10 یا 20 درصد افزایش یابد، اما 1000 برابر نمی شود.

در سال 2023، همین محققان نتایج مشابهی را برای شیرین کننده کم کالری دیگری به نام اریتریتول یافتند که به عنوان قند حجیم در استویا، مانک فروت و محصولات کم قند کتو استفاده می شود.

تحقیقات آزمایشگاهی و حیوانی ارائه شده در هر دو مقاله نشان داد که اریتریتول و زایلیتول ممکن است باعث لخته شدن آسان تر پلاکت های خون شوند. لخته‌ ها می توانند شکسته شوند و به قلب بروند و باعث حمله قلبی شوند یا به مغز بروند و باعث سکته مغزی شوند.

کارلا ساندرز، رئیس شورای کنترل کالری، گفت نتایج این مطالعه بر خلاف دهه ‌ها شواهد علمی است که ایمنی و اثربخشی شیرین‌ کننده‌ های کم کالری مانند زایلیتول توسط سازمان ‌های بهداشتی و نظارتی جهانی را اثبات می ‌کند. این یافته‌ ها برای کسانی که به شیرین‌ کننده ‌های جایگزین به‌ عنوان ابزاری برای بهبود سلامت خود تکیه می‌کنند، ضرری است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید