اخباراخبار کانادا

این زن انتاریویی سال هاست با سوزن باقی مانده در ستون فقراتش زندگی می کند!

جیووانا ایپولیتو با سوزنی که حین زایمان در ستون فقرات اش شکست زندگی می کند. این اتفاق هنگامی رخ داد که متخصص بیهوشی سوزن چهار سانتی متری را در پشت او باقی گذاشت. وجود سوزن بیش از یک دهه بعد طی عکسبرداری کشف شد. این زن سالکن بولتون می گوید پزشک اش نمی تواند مستقیما دردی را که تجربه می کند را به سوزن مرتبط کند، اما مشخص است که خارج کردن سوزن بی خطر نیست. زیرا محل قرار گرفتن و بافتی که اطراف سوزن رشد کرده ، برداشتن آن را بسیار خطرناک میکند. 

زمان دقیق رها شدن سوزن در بدن این زن مشخص نیست زیرا کادر پزشکی آن را در سوابق او ثبت نکرده اند، اما ایپولیتو می گوید که او فقط در دو نوبت سوزن را دریافت کرده بود، در طول زایمان پسرش  در سال 2002 و دخترش در سال 2004. او سال هاست که با درد در شانه و پای راست اش زندگی می کند. هر دو زایمان او در بیمارستان مکنزی ریچموند هیل در شمال تورنتو انجام شد. اما پس از تحقیقات ناموفق چند ساله، هنوز هیچکس پاسخگو نیست. 

ایپولیتو که تجربه اش را با Go Public سی بی سی به اشتراک گذاشته از این بابت عصبانی است و می گوید: یکی سال ها پیش اشتباهی مرتکب شد و اکنون باید در قبال آن پاسخگو باشد. 

Go Public  اولین بار داستان ایپولیتو را در سال 2020 تعریف کرد. بر اساس گزارش موسسه کانادایی اطلاعات بهداشتی (CIHI) در سال گذشته، نزدیک به 175000 بیمار در حین بستری شدن در بیمارستان دچار آسیب های پزشکی بالقوه قابل پیشگیری شدند.

به ایپولیتو گفته شد چون متخصص بیهوشی که ممکن است سوزن را در ستون فقراتش باقی گذاشته باشد، آن را در سوابق پزشکی ‌اش یادداشت نکرده است، نمی ‌توان کسی را مسئول تشخیص داد.

بر اساس قوانین رفتار حرفه ای و اخلاقی، پزشکان موظفند در مواقعی که خطاهای پزشکی باعث آسیب می شود، موضوع را به بیماران اطلاع دهند. کارشناسان می گویند غیرممکن است که پزشک مورد نظر از این اتفاق مطلع نباشد. ایپولیتو می ‌گوید مقامات بیمارستان از دیدن عکس اشعه ایکس که سوزن را نشان می ‌داد خودداری کردند و هیچ تلاشی برای بررسی درست شکایت او نکردند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید