مقالاتمقالات اجتماعی

این خواربارفروشی کانادایی همزمان با استفاده از ظروف چندبار مصرف در حال نجات سیاره زمین است

برایان میلر 34 ساله در دهه 2010، به عنوان زیست شناس دریایی به سراسر جهان سفر کرد. نتیجه فارغ از فاصله یکسان بود: مقادیر زیادی پلاستیک در آب ریخته شده است و حیات دریایی را تهدید می کند، میلر می دانست که باید کاری انجام دهد؛ کانادایی ها سالانه سه میلیون تن زباله پلاستیکی را دور می ریزند. گروه ‌هایی مانند A Greener Future که پاکسازی زباله‌ ها را در سراسر کانادا سازماندهی می‌ کنند، تخمین می ‌زنند که 33 درصد از آنچه که جمع‌ آوری می ‌کنند ناشی از پکیج ها و مواد به کار رفته در بسته بندی مواد غذایی است.

بر اساس مطالعه انجام شده توسط سازمان ملل متحد، تقریبا یک سوم کل مواد غذایی تولید شده در سراسر جهان به هدر می رود. اگر ضایعات غذایی را به عنوان یک کشور در نظر بگیریم، سومین کشور تولیدکننده گازهای گلخانه ای را خواهیم داشت. میلر که مصمم بود مشکل را در مبدا (تولید کننده زباله) برطرف کند، مغازه ‌ای را تصور کرد که فراتر از ممنوعیت کیسه‌ های پلاستیکی بود؛ مکانی که هم از بسته ‌بندی ضایعاتی و هم عادت بد هدر دادن غذا اجتناب می ‌کرد.

او در سال 2015، با یک فروشگاه پاتاگونیا در ونکوور تماس گرفت و توضیح داد که کارش به نوعی منعکس کننده تلاش آن برند در جهت زیست محیطی است و مدیران آن را متقاعد کرد که اولین پاپ آپ او را میزبانی کنند. انبار او شامل حدود ده شیشه انبه خشک، شکلات محلی، آجیل و مقداری پاستا بود. او ظرف یک بعد از ظهر همه چیز را فروخت.

میلر در جون 2018، پس از اینکه تجربه ای یک سال و نیمه از برگزاری پاپ آپ های موفق داشت، یکی از اولین فروشگاه های مواد غذایی بدون ضایعات کانادا را افتتاح کرد. او نام فروشگاهش را نادا گذاشت و مطمئن شد که همه چیز برای آسان کردن تجربه خرید بدون زباله طراحی شده است. 

شما می ‌توانید ظروف خود را بیاورید، اگرچه لازم نیست: درست در کنار درب ورودی، سطل ‌های منظمی از ظروف شیشه‌ ای یا پلاستیکی ضدعفونی‌شده بازیافت شده چندبار مصرف وجود دارد که برای برداشتن رایگان است. نادا اقلام غذایی ای را که انتظار دارید می فروشد؛ پاستای خشک، تمام غلات، ادویه جات، و مواد پختنی و همینطور صدها قلم کالایی را که انتظار ندارید؛ مانند مربا، میوه های یخ زده، پیراشکی و کیمچی. با نزدیک شدن به تاریخ انقضای اجناس، کافه فروشگاه از آن ها برای تهیه محصولات پخته، سوپ و غیره استفاده می کند.

میلر از 115 شرکت کوچک محلی برای ارائه این تنوع خرید می کند. تامین کنندگان باید یک ماموریت اجتماعی یا زیست محیطی داشته باشند و باید برای کاهش ضایعات در زنجیره تامین خودشان نیز تلاش کنند.

برایان ساختار این فروشگاه را طوری طراحی کرده که قیمت رقابتی نداشته باشد. به عنوان مثال، دانه های ذرت بو داده در یک فروشگاه عمومی ممکن است 70 سنت در هر 100 گرم قیمت داشته باشند. در نادا، مشتری ممکن است 1 دلار به ازای هر 100 گرم بپردازد، چرا که می داند که دانه ها ارگانیک و غیر GMO هستند. با این حال، خرید بدون ضایعات همچنان می تواند با صرفه جویی همراه باشد. به عنوان مثال شما می توانید محصولاتی را که معمولا در ظروف حجیم بسته بندی می شوند، مانند سس اسپاگتی که بخش بزرگی از هزینه سنتی اش در آن ظرف شیشه ای است، خریداری کنید.

روزهای اولیه همه گیری، دوران سختی برای این فروشگاه بود. از آنجایی که فروش عمده مواد غذایی محدود شده بود، نادا درهای خود را به مدت 18 ماه به روی عموم بست، با این حال، میلر به سفارش آنلاین و تحویل پرداخت؛ فرایند تحویل بدون تولید کربن با دوچرخه الکترونیکی و از طریق ناوگان اتومبیل های برقی انجام می شود.

همه چیز از روغن زیتون گرفته تا تخم‌ مرغ تازه (و در صورت تمایل می ‌توانید فقط یکی از آن‌ ها را خریداری کنید) در ظروف بازیافت شده تحویل داده می ‌شوند. که با دور بعدی تحویل جمع ‌آوری می‌ شوند (و البته دوباره مورد استفاده قرار می گیرند).

تاثیر این ظروف فقط به کاهش تولید ضایعات محدود نمی شود. این ظرف ها مردم را به فکر وا می دارند، درست همانطور که میلر امیدوار بود. او با لبخند می گوید: بر روی ظرف ها برچسب های نادا زده شده، بنابراین می توانید ببینید که هر ظرف، چند بار استفاده شده است؛ اگر انبار شخصی را باز کنید و همه این بسته ‌ها با نام تجاری نادا را ببینید، مطمئنا شروع به گفتگو خواهید کرد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید