فرهنگ و هنرفیلم و سینما

ایمان ولانی بازیگر نوزده ساله کانادایی، اولین ابرقهرمان مسلمان دنیای سینمایی مارول

ایمان ولانی، همیشه از طرفداران پرشور سری فیلم های انتقام ‌جویان و کتاب های مصور بوده است. بنابراین سفر او از مارکام – انتاریو به دنیای سینمایی مارول برای به تصویر کشیدن اولین ابرقهرمان مسلمان، به خودی خود دستاوردی غیرقابل توصیف برای او می باشد.

ولانی همچنین دومین ابرقهرمان آسیای جنوبی فرنچایز است، در سال 2021، کومیل نانجیانی نقش اولین ابرقهرمان جنوب آسیایی را در فیلم Eternals ایفا کرد.
ولانی در حالی به جمع ابرقهرمانان مارول پیوسته که انتقادها در مورد فقدان تنوع نژادی در جمع بازیگران اصلی فرنچایز افزایش یافته بود. ولانی گفت که با ایفای این نقش جامعه خود را نمایندگی کرده و فرهنگ آسیای جنوبی را معرفی می کند.
بازیگر کانادایی – پاکستانی تبار گفت: تا قبل از این شما مسلمانان را فقط در نقش های کلیشه ای مشاهده می کردید و این واقعا کسالت آور بود. خوشحالم که مارول فضا را برای حضور شخصیتی مانند کامالا فراهم کرده و داستانی بسیار خاص در مورد یک دختر بسیار خاص را روایت می کند.
اثر جدید مارول روی یک نوجوان مسلمان آمریکایی که در شهر جرسی سیتی زندگی می کند، تمرکز دارد؛ او با فشارهایی که برای اکثر نوجوانان آشناست، سر و کار دارد. یعنی، تلاش برای ابراز وجود در مدرسه و برخورداری از حمایت در خانه! این نوجوان ناگهان متوجه می شود که دارای قدرت فوق العاده است و…
اینکه ولانی به عنوان یک نوجوان آمریکایی مسلمان تجربیات مشابه را از سر گذارنده است، به او در ایفای هرچه بهتر نقش کامالا کمک کرده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید