اخباراخبار جهان

ایالات متحده مقامات ارشد رژیم ایران را به دلیل سانسور شدید و خشونت علیه متعرضان تحریم می کند.

این تحریم ها شامل مقامات ارشدی می شود که در سرکوب معترضانی که هفته های اخیر به خیابان ها ریخته اند، نقش داشته اند.  

به گفته دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری، این تحریم های جدید شامل 7 نفر از مقامات ارشد ایران از جمله احمد وحیدی وزیر کشور و عیسی زارع پور وزیر ارتباطات می شود. 

اعتراضات گسترده که چند هفته است در ایران همچنان ادامه دارد، در واکنش به مرگ مهسا امینی صورت گرفت. این دختر 22 ساله چند روز پس از دستگیر شدن توسط پلیس امنیت اخلاقی، در حالت کما درگذشت. 

رژیم جمهوری اسلامی در این مدت علاوه بر سرکوب خشونت آمیز این تظاهرات در خیابان ها، دسترسی ایرانیان به اینترنت و رسانه های اجتماعی را قطع کرده است. 

دهها ایرانی در جریان این اعتراضات کشته شده اند. براساس گزارش سازمان عفو بین الملل، دست کم 66 نفر در 30 سپتامبر از جمله چند کودک براساس تیراندازی نیروهای امنیتی در زاهدان کشته شده اند. 

اگنس کالامار، دبیرکل عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای گفت: «در میان گستردگی معافیت های هماهنگی که مدتهاست در ایران حاکم است؛ ده ها مرد، زن و کودک به طور غیر قانونی در آخرین دور خونریزی ها در ایران کشته شدند».

این تحریم ها به احتمال زیاد تهدیدی گسترده بر علیه توافق هسته ای ایران خواهند بود؛ این در حالی است که مقامات آمریکایی با میانجی گری اتحادیه اروپا، بیش از یک سال و نیم است برای احیای توافق هسته ای با رژیم ایران مذاکره می کنند».

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید