اخباراخبار جهان

ایالات متحده رکورد یک میلیون جراحی پیوند اعضا را شکست.

عمل پیوند اعضا برای اولین بار در ایالات متحده در سال 1954 آغاز شد. در پایان هفته گذشته تعداد عمل های جراحی پیوند اعضا در این کشور به یک میلیون رسید. 

سیستم درمانی ایالات متحده پس از این ثبت این رکورد، با انبوه متقاضیان روبرو شده است. امروزه تعداد متقاضیان این عمل نسبت به قبل به طرز فزاینده ای افزایش است. به همین دلیل حامیان این روش درمانی، کمپینی را راه اندازی کرده اند که هدف از آن، انجام یک میلیون عمل جراحی دیگر در سال های آینده است.

براساس آمارها هم اکنون بیش از 400 هزار نفر در سراسر ایالات متحده با اعضا پیوندی زندگی می کنند و 105 هزار نفر همچنان در لیست انتظار ملی هستند؛ روزانه حدود 17 نفر از این افراد به دلیل نرسیدن عضو جان خود را از دست می دهند. در میان اعضای پیوندی، کلیه ها بیشترین تقاضا را در ایالات متحده دارند.

اما علی رغم این همه تقاضا، آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی در اوایل سال جاری در یک گزارش بر عدم استفاده قابل توجه از اعضای اهدایی، تاکید کرد. 

به عنوان مثال تقریبا از هر 5 کلیه اهداکنندگان فوت شده، یک کلیه مورد استفاده قرار نمی گیرد. به علاوه با وجود اینکه سیاه پوستان آمریکایی 3 برابر بیشتر از سفیدپوستان از نارسایی کلیه رنج می برند، اما احتمال اینکه آنها در لیست انتظار پیوند اعضا قرار بگیرند، بسیار کمتر است. 

در ضمن براساس تحقیقات صورت گرفته توسط سنا، ضعف آزمایشات پزشکی نیز جان بیماران دریافت کننده عضو را تهدید می کند. به عنوان مثال بین سال های 2008 تا 2015 حدود 249 نفر به بیماری های ناشی از اعضا اهدایی مبتلا شدند که 70 نفر از آنها جان خود را از دست داده اند.

حال این کمپین می خواهد با حل این مسائل و از میان برداشتن موانع پیش روی پیوند عضو در ایالات متحده، جان افراد بیشتری را نجات دهد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید