اخباراخبار کانادا

اگر ترودو می خواهد بحران مسکن را حل کند،  لندن- انتاریو مکان خوبی برای شروع است

نمایندگان لیبرال مجلس فدرال این هفته، قبل از آغاز نشست پاییزه پارلمان، در شهر لندن – انتاریو گرد هم آمده اند. شان فریزر، وزیر مسکن، طی حضور در یک سایت ساخت و ساز، خبر اختصاص 74 میلیون دلار برای ساخت 2 هزار واحد مسکونی اجاره ای در شهر لندن، طی سه سال آینده را اعلام کرد. 

جاش مورگان، شهردار لندن، ضمن استقبال از این خبر گفت چالش هایی که در شهری مانند لندن مشاهده می شود در بسیاری از شهرهای کشور نیز وجود دارد.

ساخت 2 هزار خانه در مقابل حدود 3.5 میلیون خانه ای که باید از هم اکنون تا سال 2030 ساخته شوند تا بازار مسکن کانادا دوباره مقرون به صرفه شود، شاید کافی به نظر نرسد، اما برای شروع خوب است. بخصوص که لیبرال ها به شدت نیاز دارند نشان بدهند که به حل مشکل مسکن فکر می کنند. 

برای این کار لندن مکان مناسبی است، زیرا قیمت املاک و مستغلات در این شهر طی هفت سال گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است. 

هجوم مهاجران به انتاریو، به ویژه تورنتو و شهرهای اطراف آن با ساخت و ساز مسکن جدید مطابقت نداشته است. این عدم تطابق بین تقاضا و عرضه به افزایش سرسام آور قیمت ها در تورنتو منجر شده و جویندگان خانه را وادار کرده در شهرهای دیگر به دنبال سرپناه باشند. این کوچ ناخواسته در نتیجه سبب افزایش قیمت ها در شهرهایی مانند کیچنر، لندن و برنتفورد شده است. 

موج نقل مکان به لندن در سال 2016 آغاز شد و قیمت ها به سرعت شروع به افزایش کردند. میانگین قیمت یک خانه مستقل در لندن در آغاز سال 2023 دو برابر قیمت آن در سال 2015 بود. 

لندن همچنین نشان داد که چگونه گرانی مسکن می تواند با مشکلات دیگر همراه شود. امروزه شهر با بحران بی خانمانی و اعتیاد دست و پنجه نرم می کند. مورگان گفت: قبل از پاندمی، جمعیت بی خانمان شهر حدود 300 نفر بود که اکنون به حدود 2000 نفر رسیده است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید