اخباراخبار کانادا

اکثر کانادایی ها معتقدند خشونت در طول پاندمی افزایش یافته است

کانادا- بر اساس یک نظرسنجی جدید، اکثر کانادایی‌ ها احساس می‌ کنند خشونت در جامعه آنها در طول همه ‌گیری افزایش یافته و بسیاری نگران بدتر شدن اوضاع در آینده هستند. 

با فرا رسیدن سومین سالگرد اعلام پاندمی کووید-19، نظرسنجی Ipsos که بطور انحصاری برای گلوبال نیوز انجام شد، نشان می دهد که 58 درصد از کانادایی معتقدند از شروع همه گیری در مارچ 2020، میزان جرائم خشونت آمیز در جامعه افزایش یافته است. 

65 درصد از این افراد معتقدند تاثیر منفی پاندمی بر سلامت روان مردم، دلیل این افزایش می باشد. 

نیمی از پاسخ دهندگان کمرنگ شدن ارزش های مشترک را مقصر دانسته و درصد مشابهی نیز گفتند مشکلات اقتصادی منجر به افزایش خشونت شده است. 

دارل بریکر، از موسسه Ipsos، می گوید کانادایی ها هر روز اخبار خشونت آمیز را در رسانه ها می بینند و می شنوند. بنابراین باور آنها مبنی بر افزایش خشونت، لزوما از تجربیات آنها در زندگی شخصی خودشان سرچشمه نگرفته است.  

از سال 2009 و زمانی که اداره آمار کانادا شروع به ردیابی داده های مرتبط با خشونت نمود، در اولین سال شیوع  کووید-19 شاهد بیشترین تعداد جرائم ناشی از نفرت بودیم. در سال 2021 جرائم خشونت آمیز از جمله تجاوز جنسی، آزار و اذیت، تهدید جانی و قتل در سراسر کشور افزایش یافت. 

اکثر کانادایی هایی که توسط ایپسوس مورد نظرسنجی قرار گرفتند، گفتند که احساس می کنند زنان (70 درصد) و مهاجران (64 درصد) هدف بیشترین خشونت ها قرار می گیرند. زنان همچنین بیشتر از مردان، احساس عدم امنیت در هنگام پیاده روی شبانه یا تردد با اوبر را گزارش کردند. 

اداره آمار کانادا افزایش تعداد جرائم ناشی از نفرت نژادی، مذهبی و گرایش جنسی در سال 2022 را گزارش کرد. 

نظرسنجی Ipsos نشان می ‌دهد خوش ‌بینی چندانی نسبت به آینده وجود ندارد، به طوری که از هر 10 نفر، هشت نفر معتقدند اعمال خشونت ‌آمیز در کانادا افزایش خواهد یافت؛

بیش از نیمی از کانادایی (57 درصد) نیز احساس می کنند دولت برای مقابله با این مشکل اقدامات کافی انجام نمی دهد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید