اخباراخبار کانادا

اکثر حوزه های قضایی کانادا مرگ افراد بی خانمان را ردیابی نمی کنند 

سابرینا روبیشو 29 ساله که خود بی خانمان است هر روز با دوچرخه به محل دیوارنگاره واقع در مرکز شهر مونکتون می رود که آن را به یادبود دوستان بی خانمانی که از دست داده، ساخته است. او اغلب نام جدیدی را به دیوارنگاره اضافه می کند. روبیشو طی چند هفته بیش از 200 نام را جمع آوری کرد و عکس های بسیاری از متوفیان را نیز یافت و به دیوارنگاره افزود تا مردم بتوانند چهره آنها را ببینند. 

متاسفانه مشخص نیست چند فرد بی خانمان در نیوبرانزویک جان خود را از دست داده اند، زیرا استان چنین اطلاعاتی را ردیابی نمی کند و این افرادی مانند روبیشو را مجبور می کند شخصا آمار تلفات ناشی از اعتیاد و بحران بی خانمانی را ردیابی کنند. 

برای سال‌ ها، اکثر حوزه‌ های قضایی در سرتاسر کانادا در ردیابی و گزارش دقیق این موضوع ناکام بوده ‌اند. استثناها شامل بریتیش کلمبیا و تورنتو است که داده ‌های مربوط به مرگ و میر افراد بی خانمان را ثبت می کنند. 

خوشبختانه ماه گذشته، آژانس بهداشت عمومی کانادا یک رویکرد ملی برای جمع آوری این داده ها ایجاد کرد و روند جدید را با پزشکان در سراسر کشور به اشتراک گذاشت. این داده‌ ها می‌ تواند از اوایل تابستان امسال از استان‌ ها و مناطق جمع آوری و به پایگاه داده‌ های پزشکی قانونی کانادا سرازیر شود تا از طریق اداره آمار کانادا در دسترس باشد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید