اخباراخبار کانادا

اول الکل و حالا هم قهوه برای بدن مضر اعلام شد!

کانادا- تحقیقات جدید پژوهشگران دانشگاه تورنتو نشان می دهد نیمی از ما نمی توانیم کافئین را به درستی متابلویزه کنیم که می تواند منجر به نارسایی کلیوی شود. آیا با این حساب باید میزان قهوه را به یک فنجان در روز کاهش بدهیم؟

اما بارنت، متخصص ارتباطات، همچون بسیاری از ما روز خود را با یک فنجان قهوه آغاز می کند.

بارنت، حداقل سه فنجان قبل از ظهر و بعد از ظهرها یک لاته می نوشد و می گوید قهوه از نظر نقش و اهمیت آن در زندگی اش امتیاز 11 را در  مقیاس 1 تا 10 دارد!

البته نباید این نکته مهم را نادیده گرفت که روز بارنت به دلیل تماس با مشتریان در زون های زمانی مختلف، ممکن است از ساعت 4 صبح شروع شود.

تقریبا نیمی از ما بصورت ژنتیکی کافئین را به سرعت تجزیه می کنیم، اما نیمی دیگر به آرامی آن را از بدن حذف می کنیم.

احمد السوهمی، استاد علوم تغذیه در دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو، توضیح داد: افرادی که متابولیسم کندی دارند با اثرات نامطلوب بیشتر روبرو می شوند. ما در سال 2006 دریافتیم قهوه خطر حمله قلبی را افزایش می دهد، اما فقط در افرادی که نسخه خاصی از ژنی را دارند که باعث تجزیه کند کافئین می شود. تحقیقات جدید نشان می دهد که این افراد همچنین بیشتر در معرض دچار شدن به اختلالات کلیوی هستند. اختلال کلیوی کنترل نشده می تواند منجر به آسیب دائمی به اندام های حیاتی شود.

السوهمی و همکارانش می گویند، تنها راه شناخت اینکه آیا متابولیسم قهوه کندی دارید یا خیر، آزمایش ژنتیک است اما بسیاری از آزمایش های ژنتیکی، گران بوده – تقریبا 200 دلار هزینه دارند – و پردازش آنها اغلب بیش از یک ماه طول می کشد.

السوهمی افزود: قطعا مایل نیستم آزمایش ژنتیکی بفروشم. بنابراین به مردم توصیه می کنم تصور کنند متابولیسم کندی دارند و باید مصرف قهوه را به یک فنجان در روز محدود کنند.

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید