علم و دانش

اولین Airbnb فضایی؛ ناسا تا سال دو هزار و چهل خانه ای روی ماه می سازد

آژانس فضایی آمریکا به یک شرکت فناوری ساخت و ساز به نام ICON مبلغ 60 میلیون دلار اعطا کرد تا در سال 2040 خانه ای بر روی ماه بسازد که به عنوان اولین Airbnb خارج از کره زمین نه تنها برای فضانوردان بلکه برای غیرنظامیان نیز قابل استفاده باشد.
برنامه این است که یک چاپگر سه بعدی غول پیکر به ماه ارسال و راه اندازی شود تا از سنگ، قطعات معدنی و گرد و غبار ماه برای لایه بندی سازه بر روی سطح استفاده شود. ناسا ابتدا باید سکوهای فرود را برای موشک ها ایجاد کند تا چاپگر سه بعدی را به سطح ماه حمل کند.
ناسا همچنین در حال همکاری با دانشگاه ها و شرکت های خصوصی برای ساخت درب ها، کفپوش ها و مبلمان برای خانه ماه است.
ریموند کلینتون، 71 ساله، معاون دفتر علم و فناوری در مرکز پروازهای فضایی مارشال ناسا، به نیویورک تایمز گفت امیدوار است نسل های آینده قادر به زندگی روی سطح ماه شوند. او آرزو کرد ای کاش تا آن زمان زنده می ماند تا شاهد تحقق این رویا باشد.
جیسون بالارد، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل شرکت ICON، گفت: برای تغییر الگوی اکتشافات فضایی، ما به سیستم ‌های قوی، انعطاف ‌پذیر و دارای توانایی های گسترده نیاز داریم.
ICON در نظر دارد چاپگر خود را در فوریه آینده در مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا آزمایش کند تا ببیند چگونه با شرایط خلاء و سطوح تشعشع فضا روبرو می شود.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید