علم و دانش

اولین کباب پز مجهز به هوش مصنوعی استیک شما را در نود ثانیه می پزد! 

یک شرکت بریتانیایی با مدیریت سوراج سودرا، یک گریل (کباب پز) مجهز به هوش مصنوعی ساخته است که می تواند یک استیک عالی را (بنا به سفارش شما) در 90 ثانیه آماده کند. 

گریل Perfecta ، ساخت شرکت Seergrills  مستقر در بیرمنگام گوشت را مانند یک تکه نان در توستر، به صورت عمودی نگه می دارد و همزمان دو طرف گوشت را می پزد. 

این دستگاه دارای نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی NeuralFire است که بر داده‌ های جمع‌ آوری ‌شده از حسگرهای داخل دستگاه و ترجیحات آشپزی وارد شده توسط کاربر متکی است.

مشکل اینجاست که این دستگاه قیمت هنگفت 3500 دلاری دارد. بنابراین بهتر است از حالا برای خرید آن پس انداز کنید. 

سوراج سودرا، بنیانگذار شرکت، فارغ التحصیل رشته مهندسی از دانشگاه استون – بیرمنگام است. او می گوید: متوجه شدیم که روش های معمول پخت استیک مشکل ساز است و معمولا غذا یا بیش از حد پخته می شود و یا خام می ماند. بنابراین، تصمیم گرفتیم از مهارت ها و دانش خود برای استفاده از هوش مصنوعی برای پختن استیک عالی استفاده کنیم. Perfecta اولین کباب پز مجهز به هوش مصنوعی در جهان است. 

برای کار با Perfecta، کاربر استیک خود را در یک شبکه فلزی که به صورت عمودی داخل دستگاه می چرخد، قرار می دهد. سپس روی صفحه مانیتور حسی کلیک می کند تا نوع غذا و میزان پخت را انتخاب کند. حسگرهای دستگاه سپس اندازه (برش) و ضخامت استیک و همچنین میزان چربی را تشخیص می دهند. مشعل های دو طرفه – با انرژی پروپان – گوشت را به طور یکنواخت می پزند. بنابراین نیازی به چرخاندن نیست. 

مشعل های عمودی پرفکتا پرتوهای مادون قرمز ساطع می کنند که دمای بسیار بالاتری نسبت به مشعل های گازی معمولی ایجاد می کند و بنابراین استیک را 10 برابر سریع تر می پزد. دمای مشعل های مادون قرمز تا 1652 درجه فارنهایت (900 درجه سانتیگراد) می رسند، در حالی که دمای یک مشعل گازی معمولا به حدود 500 درجه فارنهایت تا 600 درجه فارنهایت می رسد.

پرفکتا می ‌تواند طیف وسیعی از غذاهای مختلف، از گوشت قرمز، مرغ، ماهی و حتی پیتزا را بپزد و روش‌ های پخت خود را بر اساس نوع غذا تغییر دهد. برای پخت پیتزا فقط باید شبکه فلزی عمودی را از دستگاه جدا کرد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید