اخباراخبار جهان

اولین در جهان: درمان بیماران با واکسن جدید سرطان

 

واکسن جدید انقلابی برای سرطان به نام درمان mRNA به بیماران در بیمارستان آمرسمیت در غرب لندن ارائه می شود. این درمان برای ملانوما (سرطان پوست) و سرطان ریه در نظر گرفته شده است.

درمان جدید از پیام رسان mRNA  استفاده می کند و با ارائه سیگنال های مشترک از تومورها به سیستم ایمنی بدن بیمار کار می کند. هدف کمک به سیستم ایمنی است که سلول های سرطانی دارای سیگنال های مشابه را شناسایی کرده و با آنها مبارزه کند. 

دکتر دیوید پیناتو از امپریال کالج لندن گفت: درمان مبتنی بر mRNA ، روش جدیدی را برای به خدمت گرفتن سیستم ایمنی خود بیمار برای مبارزه با سرطان ارائه می دهد. این تحقیق هنوز در مراحل اولیه است و ممکن است سالها طول بکشد تا در دسترس بیماران قرار گیرد. با این حال می تواند به توسعه درمان های جدید علیه سرطان کمک کند. 

اخیراً چندین واکسن سرطان وارد آزمایشات بالینی در سراسر جهان شده است. 

هدف اصلی آزمایش جدید که MOBILIZE نام دارد، تعیین این است که آیا این نوع درمان mRNA برای بیماران مبتلا به سرطان ریه یا پوست قابل تحمل و ایمن است و می ‌تواند تومورها را کوچک کند یا خیر. 

درمان ‌های mRNA سلول ‌های بدن را برای تغییر برنامه ‌ریزی می‌ کند، بنابراین سیستم ایمنی را تشویق می‌ کند تا آنتی ‌بادی‌ ها و گلبول‌ های سفید خون از نوع سلول T را برای خنثی کردن بیماری تولید کند.

ما اولین بار از طریق واکسن های کووید فایزر و مدرنا با mRNA آشنا شدیم که در مقایسه با سایر واکسن های سنتی، نرخ اثربخشی بالایی داشتند.

موارد سرطان در سراسر جهان رو به افزایش است. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، 20 درصد از مردان و یک نفر از هر شش زن، به سرطان مبتلا می شوند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید