اخباراخبار کانادا

اوزمپیک در حال تغییر عادات غذایی مردم است 

ریگان ساتر می‌ گوید از دو سال پیش که شروع به مصرف داروی کاهش وزن اوزمپیک کرد، اشتهای او و همچنین رویکرد اش به خرید مواد غذایی تغییر کرده است.

ساتر، متخصص بازاریابی مستقر در ادمونتون، اکنون بیشتر محصولات تازه، گوشت تازه و غذاهای سرشار از پروتئین را خریداری می کند، اما بزرگترین تغییر در عادات غذایی او، حذف میان وعده و تنقلات است. 

با افزایش تعداد بزرگسالان آمریکای شمالی که از داروی Ozempic و سایر داروهای تزریقی محبوب مانند  Wegovy، Mounjaro  و Zepbound برای کاهش وزن استفاده می ‌کنند، تولیدکنندگان مواد غذایی با دقت در حال بررسی تاثیر این افزایش بر افت فروش محصولات خود و یافتن راه هایی جدید برای بازاریابی محصولات شان می باشند. 

برای مثال شرکت Nestle مجموعه ای از وعده های غذایی آماده را برای افرادی که از GLP1 (کلاس دارویی که اوزمپیک و وگووی به آن تعلق دارند) راه اندازی کرده است، که شامل پیتزا، ساندویچ و ماکارونی پر پروتئین است که هر کدام با 5 دلار آمریکا عرضه می شوند.

شرکت های Danone و Coca-Cola نیز محصولات با پروتئین بالا و قند پایین را برای این گروه از افراد تبلیغ می کنند. 

اینکه آیا این استراتژی موثر خواهد کرد یا نه، داستان دیگری است. بر اساس نظرسنجی ماه دسامبر دانشگاه دالهاوسی از 8662 فرد کانادایی، در حال حاضر بین 900 هزار تا 1.4 میلیون کانادایی از داروی GLP-1 استفاده می کنند. 

در همین حال نظرسنجی دیگری از گالوپ نشان داد 15.5 میلیون بزرگسال آمریکایی از داروهای کاهش وزن تزریقی استفاده می کنند و طبق پیش بینی ها تا سال 2030، حدود 9 درصد از بزرگسالان آمریکایی از آن استفاده خواهند کرد. 

تحقیقات نشان داده، اینگونه داروها اشتها و میل به غذا را سرکوب می کنند. بنابراین منجر به کاهش کلی مصرف مواد غذایی می شوند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید