اخباراخبار کانادا

اهمیت پاک کردن صحیح شیشه جلوی اتوموبیل در فصل زمستان

رانندگان، خصوصا رانندگان تازه کار معمولا در فصل زمستان با چالش های مختلفی مواجه می شوند. براساس هشدارهای اداره هواشناسی بریتانیا قرار است در چند روز آتی برف و یخبندان، قسمت های وسیعی از کشور را در بگیرد.

این هشدارها به معنی بروز شرایط زمستانی و افزایش 20 درصدی احتمال تصادف است، اما چه باید کرد؟

یکی از اصول اولیه ایی که رانندگان باید قبل از حرکت به آن توجه کنند، تمیزی شیشه جلوی اتوموبیل است. جالب اینجاست که اکثر رانندگان موضوعی به این سادگی را نادیده می گیرند. اهمیت این کار در نحوه رقیق کردن و استفاده از مایع شیشه شوی نهفته است.

هر چند بسیاری از رانندگان به موقع محفظه مایع شیشه شوی را پر می کنند، اما مسئله اصلی این است که اکثر آنها به این موضوع توجه نمی کنند که نسبت رقت مایع شیشه شوی باید براساس فصول سال تغییر کند.

به عبارت دیگر اگر مایع شیشه شوی بیش از حد با آب رقیق شود، باعث می شود که در فصل زمستان، شیشه جلوی اتوموبیل یخ بزند. زیرا نسبت رقت مایع شیشه شوی در فصل زمستان کاملاً با فصل تابستان متفاوت است. به همین دلیل بهترین کار این است که دستورالعمل های روی بطری را دنبال کنید و براساس آن مایع شیشه شوی را رقیق کنید.

نکته مهم دیگر بررسی سالم بودن لاستیک های برف پاک کن است. پاک کردن برف و یخ با برف پاک کن، باعث خرابی لاستیک های آن می شود و باید از این کار اجتناب کنید.

لیسه بهترین ابزار برای پاک کردن برف و یخ نشسته روی شیشه جلوی اتوموبیل است. در ضمن فراموش نکنید که هرگز نباید از آب جوش برای یخ زدایی شیشه جلوی اتوموبیل استفاده کنید، زیرا ریختن مستقیم آب جوش بر روی شیشه باعث ترک خوردگی آن می شود.

اگر قصد ورود به جاده های برفی را دارید، حتما باید یک کیت برفی SOS به همراه داشته باشید. در ضمن همواره باید در اتوموبیل خود ژاکت اضافی با رنگ روشن و قابل دید، پتو، زنجیر چرخ، غذاهای کنسروی، سیم بکسل و دیگر اقلام زمستانی مورد نیاز را به همراه داشته باشید.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید