علم و دانش

انگشت اشاره شما کوتاه تر از انگشت حلقه است؟ دانشمندان می گویند ممکن است روان پریش باشید!

 

از جوکر گرفته تا پاتریک بیتمن، سایکوپات ها (بیماران روانی) در طول سال‌ ها در بسیاری از فیلم‌ های پرفروش موفق ظاهر شده ‌اند. اکنون، دانشمندان راه آسانی برای شناسایی یک بیمار روانی در دنیای واقعی دارند. یک مطالعه نشان داده است افرادی که انگشت حلقه بلندتری نسبت به انگشت اشاره دارند بیشتر در معرض اختلالات روانی هستند.

محققان مرکز de Recherche Charles-Le Moyne در کبک می گویند این یافته ها نشان می دهد که روان پریشی ممکن است ریشه بیولوژیکی داشته باشد. آنان می گویند: در حالی که افراد دارای چنین رفتارهایی از نظر اجتماعی بسیار مشکل ساز هستند، اما چنین رفتاری ممکن است ریشه بیولوژیکی داشته باشد. 

 این مطالعه که در مجله تحقیقات روانپزشکی منتشر شد، دست‌ های 80 شرکت ‌کننده –  شامل 44 نفر با تشخیص بالینی اختلال مصرف آمفتامین  (AUD)، اختلال شخصیت ضداجتماعی (ASPD) یا هر دو، و 36 فرد سالم را مورد بررسی قرار داد.

محققان اسکن ‌های دقیقی از دست شرکت ‌کنندگان گرفتند و این افراد را در چندین ارزیابی روان ‌شناختی قرار دادند. کسب نمرات بالاتر در این آزمون ها به این معنا بود که فرد دارای سطوح بالاتری از ویژگی های روان پریشی و ضد اجتماعی است.

مطالعات قبلی نشان دادند طول انگشتان تحت تاثیر میزان تستوسترون و استروژنی است که جنین در رحم در معرض آن قرار می گیرد. سطح تستوسترون بالاتر و غلظت استروژن پایین تر در دوره پیش از تولد،  نشانه های آسیب شناسی روانی است. 

اما یافته های این مطالعه جای سوال دارد. زیرا مردان به دلیل افزایش سطح تستوسترون در طول دوران رشد، انگشت حلقه بلندتری دارند. 

خبر مثبت اینکه داشتن انگشت حلقه بلندتر از انگشت اشاره با عملکرد بهتر در ورزش – در مردان و زنان – مرتبط است. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید