اخباراخبار کانادا

انتقال فرد مبتلا به آبله میمون از پناهگاه بی خانمان ها به مرکز قرنطینه 

اخیراً فردی بی خانمان در یکی از پناهگاه های تورنتو که به بیماری آبله میمون مبتلا بوده به قرنطینه منتقل شده است. در ایمیلی در روز یکشنبه از ذکر نام پناهگاهی که فرد به آنجا رفته است یا مشخص کردن مدت زمان اقامت فرد در پناهگاه خودداری کرد.

بخش مدیریت مسکن و حمایت از بی سرپناهان (SSHA) محلی برای قرنطینه و بهبودی افراد بی‌سرپرست با نیازهای بهداشتی که آزمایش کوویدشان مثبت بوده فراهم کرده است.

این مکان همچنین پذیرای مراجعانی است که به دلیل بیماری آبله میمون‌ نیاز به قرنطینه شدن دارند.

این مرکز با نظام سلامت و بهداشت تورنتو در حال همکاری است تا شیوع بیماری های قابل انتقال از جمله آبله میمون و کووید-19 را در مکان های پرخطر مانند پناهگاه ها محدود کند. این سازمان اعلام کرد که سیستم بکارگرفته شده اقداماتی کنترل شده برای پیشگیری از گسترش عفونت دارد که شامل نظافت گسترده و استفاده از تجهیزات حفاظت فردی است.

این سیستم با متخصصان پیشگیری و کنترل عفونت، معروف به Practice Health Check، کار می کند تا از شیوع بیماری های واگیر در پناهگاه ها جلوگیری کند. این متخصصان در حال برگزاری جلسات ممیزی، آموزش و برنامه ریزی با ارائه دهندگان سیستم هستند تا به آنها در مدیریت شیوع بیماری کمک کنند که یکی از جلسات آن در ماه ژوئن بر روی آبله میمون متمرکز بود.

شهر گفت، زمانی که نیاز به افراد بدون آبله میمون یا کووید-19 برای ایزوله شدن در یک هتل سرپناه وجود داشته باشد، برنامه‌هایی با ارائه دهندگان این خدمات تدوین می‌شود تا اطمینان حاصل شود که تسهیلات مطابق دستورالعمل‌های وزارت بهداشت برای ایزوله‌سازی و شیوع بیماری در محیط‌های زندگی جمعی عمل می‌کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید