اخباراخبار کانادا

انتقاد سینگ از محافظه‌ کاران به دلیل به مسخره گرفتن ناتوانی کانادایی ها از خرید مواد غذایی 

اتاوا- جاگمیت سینگ، رهبر حزب نیو دموکرات، 8 جون ویدیویی را در TikTok و اینستاگرام منتشر کرد که او را در حین صحبت در مجلس عوام درباره گرانی بی سابقه مواد غذایی در کشور نشان داد. 

سینگ در مجلس گفت: از هر چهار کانادایی در این کشور، یک نفر گرسنه است، زیرا توانایی خرید مواد غذایی را ندارد. در عین حال شرکت ها سودهای بی سابقه ای به دست می آورند. آنها رکورد پس از رکورد می شکنند، برنامه ما این است که از سود مازاد، مالیات بگیریم!

نزدیک به پایان بیانیه سینگ در صحن مجلس،  صدای خنده به گوش می رسد و سینگ گوشزد می کند که این صدای نمایندگان محافظه کار است. سینگ در ادامه می گوید: اشاره کردم که کانادایی ها گرسنه هستند و صدای خنده بلند شد. آنها باید از خودشان خجالت بکشند! 

سینگ در ادامه گفت: برنامه ما این است که از سود مازاد این شرکت‌ ها مالیات بگیریم و پول را مستقیماً به جیب کانادایی‌ هایی که به آن نیاز دارند، بگذاریم.

سینگ با انتشار ویدیو در TikTok  گفت: صدا را زیاد کنید و به خنده محافظه کاران گوش بدهید. چالش هایی که کانادایی ها با آنها روبرو هستند، موضوع خنده نیست!

شاخص قیمت مصرف کننده برای اپریل 2022 در کانادا، حاکی از افزایش 6.8 درصدی قیمت کالاهای مصرفی و افزایش 9.7 درصدی قیمت مواد غذایی نسبت به سال گذشته است. این نرخ تورم برای مواد غذایی بالاترین نرخ تورم از سپتامبر 1981 یعنی بیش از 40 سال پیش بوده است.

قیمت برخی اقلام خاص، از جمله ماکارونی 19.6 درصد؛ یک فنجان قهوره 13.7 درصد، نان 12.2 درصد، گوشت 10.1 درصد، میوه تازه 10 درصد، سبزیجات تازه 8.2 درصد و برنج 7.4 درصد افزایش یافته است. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید