اخباراخبار کانادا

انتقاد از پلیس به دلیل ممانعت از دوش گرفتن یک زن زنــــــدانی به مدت یک هفته! 

کانادا- RCMP (پلیس سواره سلطنتی کانادا) پس از اینکه توسط ناظر خود توبیخ شد، با تغییر سیاست های خود در قبال زندانیان موافقت کرد. 

کمیسیون نظارت و بررسی شکایات همچنین اعلام کرد پلیس با فیلمبرداری از این زن در حال استفاده از توالت داخل سلول – بدون اطلاع وی – حریم خصوصی زندانی را نقض کرده بود. 

لازم به ذکر است که این اولین بار نیست که ارگان ناظر از RCMP بابت ممانعت از دوش گرفتن زندانیان انتقاد می کند. 

طبق گزارش، این زن به دنبال یک حادثه گاز گرفتن سگ، در گراند پریری آلبرتا دستگیر شد؛ پلیس، بدون اطلاع رسانی درباره اتهامات ، او را نزدیک به یک هفته در بازداشت نگه داشت. 

به گفته بازرسان، این اقدام مغایر قوانین کیفری می باشد. ناظر تشخیص داد که این زن به دلیل دو تخلف آیین نامه ای غیر کیفری که مشمول مجازات جریمه است، بازداشت شده بود. 

RCMP  به دلیل عدم آزادی وی در یک زمان معقول عذرخواهی کرد، اما در قبال ممانعت از دوش گرفتن این زن طی یک هفته حبس، استدلال کرد که دسترسی به حمام به عوامل مختلف و صلاحدید مسوول بند بستگی دارد و در زمان بازداشت این زن، 67 زندانی دیگر در سلول ها نگهداری می شدند که نیاز به نظارت داشتند. اما کمیسیون، استدلال پلیس را غیرمنطقی دانست. 

هرچند برندا لاکی – فرمانده وقت RCMP – با توصیه های کمیسیون برای اصلاح روند کار موافقت کرد، اما مشخص نیست که آیا این اصلاحات اجرایی شده اند یا خیر.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید