اخباراخبار کانادا

انتظار 440 روزه بیمار سرطانی برای مجوز درمان با قارچ جادویی 

کانادا- توماس هارتل، اهل ساسکاتون در تابستان 2020 اولین فرد در کانادا بود که پس از موافقت پتی هایدو، وزیر وقت بهداشت و درمان، قانونا اجازه مصرف psilocybin – ماده فعال موجود در قارچ جادویی – را دریافت کرد. 

هالتر 54 ساله که در سال 2016 مبتلا به سرطان استیج چهار روده بزرگ تشخیص داده شد، می گوید این دارو به او کمک کرده با اضطراب و ترس از مرگ کنار بیابید. 

برخی از مطالعات نشان داده اند که سیلوسایبین می تواند اثرات ضد افسردگی داشته باشد و به بیماران اجازه می دهد تا با کمک درمانگران آموزش دیده، با ترس ها و احساسات منفی مقابله کنند.

هارتل توانست سه جلسه درمانی در سال 2020 انجام دهد، اما معافیت فدرال فقط برای یک سال بود. او برای تمدید آن در اکتبر 2021 اقدام کرد و هم اکنون 440 روز است که منتظر پاسخ وزارت بهداشت است. 

وزارت بهداشت می گوید هدف این سازمان ارائه بهترین پشتیبانی ممکن به کلیه افرادی است که به مراقبت پایان زندگی نیاز دارند. با این حال تحقیقات بیشتر در مورد سیلوسایبین مورد نیاز است و در حال حاضر بهترین راه دسترسی بیماران به آن، شرکت در آزمایشات بالینی است. 

هنگامی که معافیت فدرال هارتل به پایان رسید، او توانست چند جلسه درمانی با سیلوسایبین را تحت برنامه دسترسی ویژه بهداشت کانادا (SAP) انجام دهد. با این حال، بسیاری این برنامه را ناقص می دانند. زیرا پزشکان مجبورند برای هر جلسه درمانی درخواست جداگانه ارسال کنند.  

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید