اخباراخبار کانادا

انتشار دستورالعمل جدید مصرف الکل برای تشخیص و درمان خطرات مشروب 

دو مقاله منتشر شده در نشریه انجمن پزشکی کانادا  (CMAJ) بر خطراتی که مصرف الکل می تواند ایجاد کند، تاکید می کند. اولین مقاله حاوی دستورالعمل هایی برای تشخیص مصرف خطرناک و توصیه هایی برای درمان است و دومی نشان می دهد که انواع خاصی از داروهای ضد افسردگی می توانند برخی مصرف کنندگان الکل را به نوشیدن بیشتر سوق بدهند. 

طبق دستورالعمل کانادا در مورد الکل که در ژانویه به روز شد، مصرف نصف بطری شراب در روز، فرد را در گروه پرخطر قرار می دهد.  طبق آمار جدید بیش از 50 درصد از افراد 15 سال به بالا در کانادا بیش از حد توصیه شده نوشیدنی الکلی می ‌نوشند. نکته مهم اینکه در حال حاضر هیچ مقدار الکل در کانادا بی خطر تلقی نمی شود. برای جلوگیری از عواقب جدی سلامتی، توصیه می شود بیش از دو نوشیدنی الکلی در هفته مصرف نشود. 

یافته های جدید همچنین نشان می دهد که اختلال مصرف الکل (AUD) که به عنوان مصرف مداوم و غیرقابل کنترل تعریف می شود، اغلب ناشناخته می ماند و درمان نمی شود. به گفته دکتر ایوان وود، یکی از تنظیم کنندگان دستورالعمل جدید، بین 95 تا 99 درصد از افراد داروهای موثر برای درمان ولع الکل یا داروهایی که به جلوگیری از گرایش مجدد به الکل کمک می کنند را دریافت نمی کنند. 

کارشناسان 15 توصیه برای پزشکان خانواده، پرستاران و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، شامل نحوه سوال از بیمار در مورد مصرف الکل تا نحوه مدیریت علائم ترک و درمان AUD  در طوالنی مدت، ارائه کرده اند. 

بد نیست بدانید تنها در سال 2017، الکل با 18 هزار مرگ مرتبط بود و برای سیستم های بهداشتی کانادا 5.4 میلیارد دلار هزینه داشت.

دیوید منکس روانپزشک از همیلتون نیوزلند که به مدت 20 سال در مورد  تداخلات بین الکل و داروها  مطالعه کرده می ‌گوید داروهایی که برای خلق و خو، اضطراب یا بی‌ خوابی تجویز می ‌شوند، می ‌توانند AUD  را در برخی از افراد تشدید کنند، که منجر به میل بیشتر به نوشیدن می ‌شود. در عین حال پزشکان تاکید می کنند که هیچکس نباید استفاده از داروهای افسردگی را به طور ناگهانی متوقف کند. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید