اخباراخبار کانادا

انتخابات نمی تواند کشتی به گل نشسته خدمات بهداشتی در کانادا را به ساحل امن برساند

به نقل از Toronto Sun :جگمیت سینگ رهبر حزب ملی دموکراتیک جدید کانادا (NDP) قصد دارد با توسل به اوضاع بحرانی سیستم خدمات بهداشتی درمانی، دولت نخست ‌وزیر جاستین ترودو را سرنگون کند و زمینه را برای برگزاری انتخابات مجدد فراهم کند. اما سوال این است که این لشکرکشی سیاسی قرار است چه چیزی را حل کند؟

آیا کنار گذاشتن توافق بین حزب لیبرال و NDP که در نهایت قرار است منجر به از دست دادن رای اعتماد ترودو در پارلمان و در نتیجه آغاز انتخابات شود، باعث تغییر در سیستم خدمات بهداشتی درمانی کانادا می شود؟ فکر نمی کنم پاسخ این سوال مثبت باشد.

ترودو و سینگ هر دو به شکلی هیجانی به اصلاحات پیشنهادی سیستم خدمات بهداشتی کانادا حمله کردند، اما چرا؟ آیا حذف یک رویکرد عملیاتی تبعیض آمیز اساسا چیز بدی است؟ چه چیزی در این میان قرار است تغییر کند؟

این موضوع تقریبا مایه کشمکش و جدال در هر انتخاباتی است. این در حالی است که امروزه کانادایی ‌ها با یک سیستم خدمات بهداشتی درمانی ناکارآمد و گران قیمت دست و پنجه نرم می کنند. آنها باید ساعت ها و بلکه روزها در صف اورژانس بنشینند و سال ها برای یک عمل جراحی در صف اتاق عمل بمانند

نخست وزیران دولت های استانی تنها راهکاری که برای رفع این مشکل در چنته دارند، درخواست بودجه بیشتر از دولت اتاوا است. دولت اتاوا نیز تنها زمانی به پرداخت بودجه بیشتر رضایت می دهد که مطمئن شود این بودجه واقعا تاثیر مثبتی بر وضعیت سیستم های بهداشتی درمانی آنها می گذارد. 

این بحث دهه هاست در سیاست کانادا ادامه داشته است، مدت ها قبل از اینکه ترودو نخست وزیر کانادا شود؛ به عبارت دیگر این مشکل بنیادی است و ربطی به این ندارد که چه حزبی افسار دولت های استانی و فدرال را در دست می گیرد.

این نشان می دهد که این مشکل بسیار بنیادی تر از آن چیزی است که به نظر می آید و باید به صورت ریشه ای حل و فصل شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید