اخباراخبار کانادا

انتاریو صاحب اولین بزرگراه 2+1 آمریکای شمالی می شود

تورنتو- وزارت حمل و نقل انتاریو گام دیگری برای ایمن تر کردن جاده ها و بهبود جریان ترافیک در شمال انتاریو برداشته و ساخت یک بزرگراه 2+1 در بزرگراه 11 واقع درشمال North Bay را به مناقصه گذاشته است. 

بزرگراه جدید، متشکل از دو خط در یک جهت و یک خط در جهت دیگر است که هر 2 تا 5 کیلومتر تغییر جهت می دهد. خط دوم اجازه می دهد ترافیک سریع تر، در فواصل زمانی معین از اتومبیل های کندتر سبقت بگیرد. 

این مدل، در سایر حوزه های قضایی جهان استفاده شده و مقرون به صرفه است. این بزرگراه هرچند روی کاغذ گیج کننده به نظر می رسد، اما در آلمان، روسیه، بریتانیا و پرتغال موفق بوده است.

دو مکان بالقوه عبارتند از: امتداد چهارده کیلومتری بزرگراه شماره 11 از Sand Dam Road به Ellesmere Road، و یک مسیر شانزده کیلومتری بین بزرگراه شماره 64 و Jumping Caribou Lake Road. 

به گفته دولت استان، در حالی که هر دو سایت مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت، طراحی و ارزیابی زیست‌ محیطی بزرگراه 11 در اولویت خواهد بود. شرکت های فعال در زمینه طراحی بزرگراه می توانند پیشنهادات خود برای طراحی و ارزیابی زیست محیطی را تا دسامبر 2022 به وزارت حمل و نقل ارسال کنند. برنده مناقصه در سال 2023 اعلام می شود. 

کارولین مالرونی، وزیر حمل و نقل، با انتشار بیانیه گفت: این اولین بزرگراه در نوع خود در آمریکای شمالی است و به تردد مردم و کالا در سراسر انتاریوی شمالی کمک خواهد کرد. این یک گام کلیدی به سوی اجرای پروژه‌ های زیرساختی حیاتی است که ضمن ایجاد شبکه حمل و نقل، اشتغالزایی نیز خواهند کرد.  

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید