فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

امبر هرد خواستار لغو محکومیتش در پرونده افترا 

 

تیم وکلای امبر هرد درخواستی را به دادگاه ارائه کرده و با استدلال به عدم احراز هویت یکی از اعضای هیئت منصفه و عدم همخوانی شواهد ارائه شده از سوی آنها با حکم نهایی، خواستار لغو حکم دادگاه بدوی و تجدید محاکمه شده اند. 

هرد 36 ساله، اندکی قبل به دلیل بدنام کردن دپ 59 ساله، گناهکار شناخته شد و به پرداخت غرامت به همسر سابقش محکوم گردید. وکلای هرد می گویند صلاحیت یکی از اعضای هیئت منصفه به درستی مورد بررسی قرار نگرفته بود. 

تیم حقوقی در دادخواست 43 صفحه ای استدلال کردند که حکم دادگاه و خسارت 10 میلیون دلاری که موکل شان به دپ بدهکار است، باید باطل شود. 

هرد می گوید قادر به پرداخت 10.35 غرامت چند میلیون دلاری نیست. اگرچه او قبلا اعلام کرد درخواست تجدید نظر خواهد داد، اما برای به جریان انداختن دادخواست باید وثیقه ای به مبلغ کل خسارت ارائه کند. اقدام اخیر او به احتمال زیاد بخشی از تلاش های هرد و وکلایش برای دور زدن این الزام و ابطال حکم دادگاه بدوی است. 

همانطور که گفته شد در دادخواست هرد، نحوه غربالگری و تایید یکی از اعضای هیئت منصفه (که با نام ژوری شماره 15) شناخته می شود، زیر سوال رفته است. وکلای هرد می گویند علیرغم ادعای این فرد مبنی بر اینکه متولد 1945 است، به نظر می رسد که تاریخ تولد واقعی او 1970 می باشد. این اختلاف این سوال را در ذهن ایجاد می کند که آیا ژوری شماره 15، احضاریه ای برای انجام وظیفه دریافت کرده بود و همچنین آیا به درستی توسط دادگاه تایید صلاحیت شده بود، یا خیر.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید