اخباراخبار کانادا

الکل، بنزین، گاز طبیعی و خانه گران تر می شوند! 

فدراسیون مالیات دهندگان کانادایی پیش بینی خود برای سال 2024 را ارائه کرده است که حاکی از افزایش هرچه بیشتر هزینه ها می باشد. 

افزایش مالیات بر برنامه بازنشستگی کانادا (CPP) و بیمه اشتغال فدرال (EI) به این معنی است که کل درآمد کانادایی ها کاهش می یابد زیرا افراد شاغل مجبور خواهند بود برای هر طرح سهم بیشتری بپردازند. کانادایی ها باید 113 دلار بیشتر برای CPP و 47 دلار بیشتر برای EI خود بپردازند. 

کانادا همچنین شاهد افزایش مالیات کربن خواهد بود که باعث می شود کانادایی ها به ازای هر لیتر بنزین و هر لیتر مکعب گاز طبیعی از اول آوریل 2024 مبلغ بیشتری بپردازند. افزایش مالیات کربن فدرال باعث افزایش قیمت بنزین  از 14.3 سنت در هر لیتر تا 17.6 سنت در هر لیتر در سراسر کشور خواهد شد. طبق گزارش CTF، مالیات دهندگان در بریتیش کلمبیا طبق افزایش مالیات جدید، 17 سنت برای هر لیتر بنزین، 21 سنت برای هر لیتر گازوئیل و 15 سنت برای هر متر مکعب گاز طبیعی خواهند پرداخت. در مقایسه، مالیات دهندگان در کبک که تحت یک قرارداد ویژه مالیات کربن هستند، مبلغ کمتری پرداخت خواهند کرد، ضمن اینکه مالیات دهندگان در ساسکاچوان مجبور نیستند برای سوخت گرمایشی مالیات کربن بپردازند. 

کانادایی ها همچنین می توانند انتظار پرداخت مبلغ بیشتر برای الکل را داشته باشند. از اول اپریل 2024، مالیات غیر مستقیم فدرال بر الکل 4.7 درصد افزایش خواهد یافت که طبق برآورد این گزارش در سال آینده حدود 100 میلیون دلار برای مالیات دهندگان هزینه خواهد داشت.

با توجه به گزارش قیمت مواد غذایی کانادا در سال 2024، انتظار می رود قیمت مواد غذایی 2.5 درصد تا 4.5 درصد افزایش یابد که تقریباً 700 دلار بالاتر از سال قبل خواهد بود. این افزایش ها برای گوشت، سبزیجات و اقلام نانوایی 5 تا 7 درصد خواهد بود• طبق گزارش شرکت املاک Royal LePage، قیمت مسکن نسبت به سال گذشته 5.5 درصد افزایش می یابد.  میانگین قیمت خانه 843  هزار و 684 دلار پیش بینی شده است اینها افزایش‌های عمده ‌ای هستند که کانادایی‌ ها می‌ توانند برای سال 2024 انتظار داشته باشند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید