اخباراخبار کانادا

الزامی بودن ماسک در برخی دانشگاه های کانادا 

ادمونتون – چند دانشگاه کانادا پوشیدن ماسک برای دانشجویان، کارکنان و استادان را الزامی کرده اند. این دانشگاه ها که در اقلیت قرار دارند با توجه به قریب الوقوع بودن موج دیگری از کووید-19 در فصل پاییز و زمستان تصمیم گرفته اند برای ایمنی کارکنان و و دانشجویان مقررات ماسک و واکسن را به اجرا بگذارند. این در حالیست که بسیاری از دولت های استانی، ماسک و واکسیناسیون را الزامی اعلام نکرده اند.

چند دانشگاه دیگر ماسک را توصیه کرده ولی الزامی ننموده اند. دکتر لینورا ساکسینگر، متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه آلبرتا که در این گروه قرار دارد گفت: با توجه به خطر موج عفونت جدید، احتیاط از نظر من منطقی است.

چهارده دانشگاه از 83 دانشگاهی که توسط Canadian Press مورد نظرسنجی قرار گرفتند، می گویند از دانشجویان و کارکنان خواهند خواست که در محیط دانشگاه ماسک بزنند. دانشگاه وسترن (واقع در لندن – انتاریو) و کالج هوران، تنها دانشگاه هایی بودند که واکسیناسیون دانشجویان و کارکنان با 3 دوز واکسن را الزامی کرده اند.

دانشگاه ویکتوریا – بریتیش کلمبیا برای ترم پاییز، ماسک یا واکسن را اجباری نکرده است. اما دانشگاه مانیتوبا مقررات ماسک در فضای سرپوشیده را تا اطلاع ثانوی حفظ می کند.

طبق دستور مقامات بهداشت عمومی، دانشگاه هایی که آموزش پزشکی ارائه می دهند، همچنان سیاست ماسک در محیط های بالینی را حفظ خواهند کرد.

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید