اخباراخبار کانادا

اقدام اتحادیه اروپا برای قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی، بیدار باش برای ترودو 

اتاوا- ملیسا لنتسمن، معاون رهبر حزب محافظه ‌کار امیدوار است که رای اخیر پارلمان اروپا برای قرار دادن سپاه در فهرست سازمان های تروریستی، جاستین ترودو را به اقدام مشابه سوق بدهد. 

لنتسمن (نماینده تورنهیل) در ایمیلی برای True North تصویب این طرح در اتحادیه اروپا را تحسین کرد و گفت: ما قبلا نیز از دولت خواسته ایم سپاه را در فهرست سازمان های تروریسی قرار بدهد و از امنیت کانادایی ها محافظت کند. اتحادیه اروپا کار درست را انجام داده و امیدواریم این درخواست توسط نخست وزیر شنیده شود. 

اشاره لنتسمن به طرح پیشنهادی گارنت جنویس، نماینده محافظه کار پارلمان می باشد که در 12 جون 2018 از مجلس عوام خواست فورا سپاه را در لیست نهاد تروریستی قرار بدهد. لنتسمن گفت: بیش از 4 سال پیش این طرح را مطرح کردیم و لیبرال ها به آن رای مثبت دادند، اما هنوز به وعده خود به مردم ایران عمل نکرده اند. دولت هیچ دلیل روشنی مبنی بر اینکه چرا نمی خواهد سپاه را در لیست گروه های تروریستی قرار بدهد، ارائه نکرده است. 

رای گیری پارلمان اروپا، در پی تظاهرات گسترده هفته در استراسبورگ- فرانسه و دیگر شهرهای اروپایی در واکنش به نقض حقوق زنان و همچنین اعدام و زندانی کردن معترضان توسط رژیم اسلام گرا صورت گرفت. در مجموع 598 عضو پارلمان اروپا خواستار تحریم های بیشتر علیه مقامات ایرانی شده اند. 

همانطور که گفته شد ترودو از عمل به تعهدات خود کوتاهی کرده است،  ترودو در ماه اکتبر اعلام کرد 10 هزار نفر از مقامات سپاه را برای همیشه از ورود به کانادا منع می کند اما منتقدان دولت، لیبرال ها را در عدم درج سپاه در فهرست سازمان های تروریستی مورد انتقاد قرار داده اند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید