اخباراخبار کانادا

اقدامات دولت کانادا برای سرعت بخشیدن به روند صدور پاسپورت 

اتاوا- دولت فدرال در حال ایجاد تغییراتی است تا روند درخواست و تمدید گذرنامه را برای کانادایی ها تسریع نماید. دولت اعلام کرد با توجه به افزایش تقاضا و طولانی شدن زمان انتظار، گام هایی برای خدمات رسانی بهتر برداشته شده است. 

در حال حاضر Service Canada حجم بی سابقه ای از درخواست ها و افزایش زمان پردازش گذرنامه را تجربه می کند. برای کاهش تاخیرات، اکنون تمام باجه‌ های پاسپورت Service Canada  در سراسر کشور بازگشایی شده ‌اند، که می تواند ظرفیت خدمات رسانی حضوری را به قبل از پاندمی بازگرداند. 

همچنین صدها کارمند جدید به طور خاص برای بخش گذرنامه استخدام شده اند. 

اگر نیاز به درخواست یا تمدید پاسپورت خود دارید، دولت فدرال راهنمایی هایی را در مورد نحوه اقدام با توجه به برنامه سفر، به اشتراک گذاشته است. 

به این ترتیب هر فردی که برای سفر فوری به پاسپورت نیاز دارد، می تواند به یکی از سایت های تخصصی گذرنامه در Service Canada که خدمات تحویل فوری را ارائه می کنند، مراجعه کند. برای دریافت فوری گذرنامه، اثبات برنامه سفر مورد نیاز است. 

کسانی که در مدت 25 روز کاری سفر می کنند می توانند از خدمات یکی از سایت های تخصصی گذرنامه استفاده کنند. اثبات برنامه سفر مورد نیاز است و دریافت وقت قبلی توصیه می شود زیرا زمان انتظار به دلیل تقاضای زیاد می تواند طولانی تر شود.

افرادی که در مدت بیش از 25 روز سفر می کنند یا تاریخ سفر مشخصی ندارند، می توانند به بیش از 300 مرکز Service Canada مراجعه کرده یا درخواست خود را پست کنند. برای این دسته از افراد، اثبات برنامه سفر لازم نیست.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید