اخباراخبار کانادا

اقتصاددانان هشدار می دهند: کانادا باید مهاجرت را کاهش بدهد

در گزارشی که یکی از بزرگترین بانک های این کشور منتشر کرده، آمده است: کانادا به دلیل سیاست های مهاجرتی در تله جمعیت گرفتار شده است. 

استفان ماریون و آلکساندرا دوچارم اقتصاددانان نشنال بانک در گزارش خود هشدار می دهند اگرچه مهاجرت برای تولید ناخالص داخلی خوب است، اما الزاما به این معنی نیست که اشکالاتی نداشته باشد. 

در این گزارش، اصطلاح تله جمعیت به عنوان سناریویی تعریف شده که در آن افزایش استانداردهای زندگی به دلیل سرعت بیش از حد رشد جمعیت، امکانپذیر نیست.

اقتصاددانان به رشد 3.2 درصدی جمعیت کانادا در سال 2023 اشاره می کنند که پنج برابر بیشتر از میانگین رشد کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) است. 

سال گذشته 10 استان کانادا شاهد افزایش جمعیت به میزان دو برابر میانگین OECD  بودند. جمعیت کانادا سال گذشته 1.2 میلیون نفر افزایش یافت. 

دوچارم و ماریون تاکید می کنند برای خارج شدن از تله جمعیتی، رشد سالانه جمعیت کانادا نباید از 300 هزار تا 500 هزار تجاوز کند. 

هدف فعلی دولت فدرال برای جذب مقیمان دائم در سال 2024 حداقل 485 هزار نفر و 500 هزار نفر در هر یک از سال های 2025 و 2026 است. 

کمبود مسکن در کانادا به میزان بی سابقه ای افزایش یافته است. اگرچه دولت فدرال برنامه هایی برای تسریع ساخت و ساز ارائه کرده است، اما این اقدامات به سختی می توانند اثرات رشد سریع جمعیت کانادا را جبران کنند. 

اقتصاددانان می گویند کانادا باید ظرفیت ساخت و ساز مسکن را دو برابر کرده و به حدود 700 هزار واحد در سال برساند که هدفی دست نیافتنی است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید