اخباراخبار کانادا

اقتصاددانان منتظر اعلامیه بعدی بانک مرکزی کانادا درباره نرخ بهره 

اتاوا- یک سال پس از آغاز روند افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی کانادا، اقتصاددانان مشتاقانه منتظر اعلامیه هفته جاری بانک مرکزی کانادا درباره آینده نرخ بهره و بررسی و تحلیل اطلاعیه می باشند. هرچند احتمال می رود بانک مرکزی به برنامه خود برای ثابت نگه داشتن نرخ بهره در حد فعلی پایبند بماند. 

شاربونو، از مدیران اجرایی CIBC می گوید با توجه به داده ‌های اقتصادی اخیر که نشاندهنده روند کاهش تورم و کند شدن اقتصاد است، بانک مرکزی احتمالا افزایش هرچه بیشتر نرخ ها را متوقف خواهد کرد.

بانک مرکزی کانادا از مارچ گذشته نرخ بهره پایه را از نزدیک به صفر به 4.5 درصد افزایش داده که بالاترین میزان از سال 2007 به اینسو می باشد. این بانک در ماه ژانویه، هنگام اعمال هشتمین افزایش متوالی نرخ بهره، خبر توقف روند افزایش را اعلام کرد. اما تاکید نمود که این توقف مشروط است و اگر تورم به میزان مورد نظر پایین نیاید، آماده افزایش هرچه بیشتر نرخ بهره خواهد بود. 

تصمیم بعدی بانک مرکزی در مورد نرخ بهره، چهارشنبه هفته جاری اعلام خواهد شد. اما جدیدترین داده های تورم نشان می دهد که نرخ تورم سالانه در ژانویه به 5.9 درصد کاهش یافت که به مراتب پایین تر از اوج 8.1 درصدی در تابستان گذشته است. نشانه ها حاکی از قرار داشتن نرخ بهره در مسیر رسیدن به نرخ 2 درصدی (هدف بانک مرکزی) می باشد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید